Jak przygotować się do egzaminu certyfikacyjnego?

Egzamin certyfikacyjny to dla wielu osób zwieńczenie nauki języka. Ostateczne potwierdzenie umiejętności na naprawdę wysokim poziomie. Jeśli chcesz spróbować swoich sił podczas takiego egzaminu, musisz się do niego przygotować. Jak?

Zacznij wcześniej

Nawet jeśli masz pewność co do swojej wiedzy, nie zostawiaj przygotowań do egzaminu na ostatnią chwilę. Daj sobie nawet trzy miesiące spokojnej nauki, by czuć się pewnie. Dzięki temu odświeżysz sobie najważniejsze informacje i upewnisz się, że rzeczywiście możesz zdać ten egzamin. Pamiętaj też, że podczas testu nie masz dostępu do telefonu.

Przykładowe zestawy egzaminacyjne

To świetny sposób nie tylko na sprawdzenie swojej wiedzy i naukę, ale także na zorientowanie się, w jaki sposób ułożony jest egzamin. Format jest różny w zależności od testu, więc lepiej nie zakładać, że z pewnością będzie taki sam, jak inny, który masz już zdany. Dodatkowo pamiętaj, że zestawy egzaminacyjne bazują na tym, co w poprzednich latach rzeczywiście pojawiało się na teście. A te nierzadko się powtarzają. Być może trafisz na takie zadanie, które już udało Ci się przećwiczyć.

Lekcje z lektorem

To jeden z najlepszych sposobów na przygotowanie się do egzaminu certyfikacyjnego. Lektor zawsze zwraca uwagę na wszystkie kwestie, które mogą sprawić problem podczas testu. Zna również często popełniane błędy. Oczywiście oprócz tego podpowie Ci, co jest Twoją mocną i słabą stroną. Pamiętaj jednak, że nie warto szukać lektora na ostatnią chwilę. Najlepiej znaleźć go przez Internet, poprzez system ocen innych użytkowników. Nie musisz się z nim spotykać – angielski online będzie tak samo efektywny, jak na żywo. Najważniejsze, by ćwiczyć z lektorem mówienie. To pozwala zagłębić się w język.

Pisz!

Mówienie niektórym sprawia dużo mniej kłopotów, niż pisanie. To zrozumiałe. W dzisiejszych czasach mamy programy korygujące automatycznie wszystkie treści. Dodatkowo można łatwo skasować słowa i napisać wszystko od nowa. Na egzaminie tego nie będzie. Pisz ręcznie i to dużo, by dobrze przygotować się do egzaminu certyfikacyjnego. To pozwoli Ci oswoić się z językiem na każdym jego poziomie.

 

Jeśli szukasz profesjonalnych nauczycieli, którzy przećwiczą z Tobą angielski, Warszawa jest idealnym miejscem, by znaleźć taką osobę. Więcej informacji na temat przygotowań do egzaminów certyfikacyjnych znajdziesz na stronie szkoły Lincoln.

Author: spokojnewakacje.pl