Jakie zioła stosować na wypadanie włosów?

Żyjemy w epoce, w której wygląd zewnętrzny jest ogromną wartością. W ostatnich latach ważnym aspektem zadbanego człowieka są zdrowe, zadbane włosy, cera i paznokcie. Wielu z nas zmaga się z nadmiernym wypadaniem i łamliwością. Każdy chciałby dobrze się czuć z własną prezencją, jednak nie zawsze ze względów finansowych możemy sobie pozwolić na kupno drogich kosmetyków.

Gdy przy czesaniu widzimy, że na szczotce lub grzebieniu zostało sporo włosów, często wpadamy w panikę. Niepotrzebnie. Niedrogim i wbrew pozorom niezwykle skutecznym sposobem na wzmocnienie i wyraźną poprawę kondycji swoich włosów są zioła na wypadanie włosów.

Pokrzywa

Jednym z najlepszych wyborów będzie zdecydowanie się na regularne picie herbaty z pokrzywy, jednej z najpopularniejszych roślin występujących na terenie Polski, która przeciw powszechnej opinii nie jest tylko uciążliwym chwastem. Picie pokrzywy niesie za sobą wiele korzyści, jest to roślina niedoceniana, o szerokim zastosowaniu. Oprócz właściwości leczniczych, takich jak działanie moczopędne pomagające w pozbawianiu się toksyn z organizmu i wzmocnienie odporności, może także przyczynić się do naszego piękna. Badania pokazują, że pokrzywa ma wiele związków, które potrafią łagodzić stany zapalne, wspomaga także trawienie. Zawiera w swoim składzie bardzo dużo witamin, minerałów oraz innych związków organicznych odpowiedzialnych za dobrą kondycję włosów i paznokci. Regularne picie pokrzywy pozwoli na uregulowanie niedoborów wielu substancji odżywczych. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które zmagają się wypadaniem włosów (stymuluje także ich wzrost i pomaga w walce z łupieżem) oraz łamliwymi i kruchymi paznokciami, wzmacnia bowiem ich zewnętrzną powłokę i nadaje im połysk.

Skrzyp

Tradycja picia skrzypu na zdrowe włosy występuje w Polsce od pokoleń. Jest rośliną ogólnodostępną, można ją znaleźć wolno rosnącą na terenie całej Polski. Już nasze mamy i babcie znały ten sposób na piękne i zdrowe włosy. Dzięki bogactwu takich składników jak związki mineralne, w tym kwasu krzemowowego, potasu, magnezu oraz glinu, doskonale sprawdzi się też na łamliwość paznokci, dzięki czemu zioło to często wykorzystywane jest w przemyśle kosmetycznym.

Zastąpienie leków i kosmetyków substancjami naturalnymi to jeden ze sprawdzonych sposobów nie tylko na bezpieczną kurację, ale też działa zbawiennie na kondycję domowego budżetu. Przygotowanie herbatki nie zajmuje też dużo czasu. Gotowe saszetki do parzenia pokrzywy i skrzypu można kupić w sklepie lub aptece, jest to rozwiązanie najwygodniejsze i najszybsze. Wykorzystać można także samodzielnie zebrane liście, wykorzystując fakt że rośliny te rosną w pobliżu domów, polan, pastwisk, czy na zaroślach i terenach w pobliżu jezior i rzek. Napar z wysuszonego liścia jest niezwykle łatwy do przygotowania – wystarczy 1 łyżkę surowca zalać wrzątkiem i parzyć pod przykryciem około 15 min.po tym czasie odcedzić i herbatka jest gotowa do wypicia. Z pewnością warto. Picie ziół może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Wprowadzenie ziół do diety i regularne ich stosowanie to gwarancja efektu.

Author: spokojnewakacje.pl