Tanie wakacje w Bułgarii?

Większości Polaków Bułgaria kojarzy się z dwoma kurortami : Słonecznym Brzegiem i Złotymi Piaskami. Niektórzy słyszeli o zabytkowych, urokliwych uliczkach Nesebyru i Sozopola. A gdzie tanio możemy spędzić bardzo udane wakacje w Bułgarii? Warto zakotwiczyć, w oddalonej od Warny niecałe 30 km, wiosce Kranewo. Ogromną zaletą tego miejsca jest bardzo czysta, przestronna plaża i fantastyczne, niedrogie jedzenie w miejscowych knajpkach. Jeśli ktoś lubi piesze wędrówki, może stąd wyruszyć turystycznym szlakiem do skalnego monastyru Aładża / nieforsowna, bardzo przyjemna trasa wiodąca przez tereny parku przyrodniczego Złote Piaski.

 

Kranewo to świetny punkt wypadowy do zwiedzania okolicznych atrakcji turystycznych. Kilkanaście minut lokalnym transportem potrwa podróż do pobliskiego Bałcziku, gdzie możemy odwiedzić letnią rezydencję rumuńskiej królowej Marii Koburg i otaczający ją ogród botaniczny. Koniecznie trzeba się wybrać na przylądek Kaliakra, tam historia splata się z legendą, a czerwone skały klifu wyglądają naprawdę bajkowo. Jeśli wybieramy się na wakacje z dziećmi, zafundujmy im wycieczkę do warneńskiego delfinarium i atrakcje parku wodnego w Złotych Piaskach, do którego podróż samochodem potrwa kilka minut.

 

Warnaletnia stolica Bułgarii ma w swojej ofercie wiele ciekawych imprez kulturalnych, wśród których na szczególną uwagę zasługują : Międzynarodowy Festiwal Jazzowy i Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny. Muzeum Archeologiczne w Warnie jest jednym z ciekawszych tutejszych muzeów. To tylko niektóre z propozycji, z których można skorzystać wybierając tanie, słoneczne Kranewo i spędzić przyjemnie czas nad brzegiem ciepłego Morza Czarnego

Author: spokojnewakacje.pl