Zaplanuj swój urlop w Tatrach

Nie ulega wątpliwości, że Tatry są jedną z najbardziej popularnych destynacji urlopowych w Polsce.

Wyjazdy w góry cieszą się ogromną popularnością w naszym kraju, natomiast masyw Tatr jest najbardziej atrakcyjny ze wszystkich innych masywów górskich, jakie mamy w Polsce. Oczywiście amatorów Sudetów czy Bieszczad nie brakuje, jednak to właśnie Tatry przyciągają największe tłumy. Jeśli chcesz tych tłumów uniknąć, to możesz oczywiście wyjechać na urlop w mniej popularnych terminach, jednak prawda jest taka, że nawet we wrześniu czy październiku turystów w tych najwyższych w Polsce górach nie brakuje. Jak zatem zaplanować wycieczkę w Tatrach, aby uniknąć nawału ludzi?

Apartamenty w górach – gdzie nocować w Tatrach?

Przepiękne górskie apartamenty znajdują się w Kościelisku. Jest to doskonała alternatywa do popularnego (i drogiego) Zakopanego. Każdy wie, że wille w Tatrach mogą dużo kosztować, jednak apartamenty w Kościelisku nie są aż tak drogie, jak często spotykane inne apartamenty rodzinne w Tatrach. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem niż podróż do Zakopanego będzie Kościelisko, apartament dla pary lub rodziny jest strzałem w dziesiątkę. Z Kościeliska będziesz mieć doskonałą bazę wypadową do wszystkich najpiękniejszych dolin w Tatrach, a one same są znacznie rzadziej uczęszczane niż najpopularniejsze szczyty (takie jak Giewont, Czerwone Wierchy czy Kasprowy Wierch). Zatem skieruj się tam, jeśli cenisz sobie ciszę i spokój. W okolicach Kościeliska ciągle można spotkać prawdziwe bacówki, gdzie przygotowywany jest niesamowity oscypek, a na polanach pasą się owce, co daje naprawdę przyjemny, sielski widok.

Co zabrać ze sobą na urlop w Tatrach?

Jeśli już zarezerwujesz odpowiedni nocleg w Tatrach (pamiętaj, aby zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem!), możesz zacząć się pakować. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą wysokiej jakości obuwie ochronne, przystosowane do chodzenia po górach. Bardzo wiele osób popełnia ten błąd, że wychodzi w góry w zwykłych trampkach czy nawet sandałach. Pewnie wielu udało się pokonać szlaki w takich butach, jednak nie ulega wątpliwości, że jest to nieodpowiedzialne zachowanie. W górach łatwo jest się poślizgnąć, krzywo stanąć czy skręcić kostkę, a to może już na szlaku stanowić poważne zagrożenie i konieczność wzywania GOPRu. Zabierz także ze sobą tradycyjną, papierową mapę, abyś zawsze mógł się odnaleźć na trasie, nawet wtedy, kiedy stracisz zasięg lub zwyczajnie rozładuje Ci się telefon. Zaznacz na mapie wynajęte przez Ciebie apartamenty w górach, abyś zawsze mógł do nich trafić. Kolejna ważna rzecz to oczywiście turystyczna, podróżna apteczka, którą należy zawsze mieć ze sobą w trakcie górskich wędrówek. Upewnij się także, czy Twoi bliscy wiedzą gdzie jesteś i które szlaki wybrałeś.

Author: spokojnewakacje.pl