Czym się kierować, wybierając walizkę kabinową?

Każda pora roku jest dobra na podróżowanie. Jednak to zbliżający się okres wakacyjny przypomina o potrzebie zaplanowania urlopu. Niezależnie od kierunku wyjazdu, na liście spraw do przygotowania, powinien się znaleźć bagaż. Wprawieni turyści mają świadomość tego jak ważne jest wcześniejsze przemyślenie rzeczy do spakowania. Walizka, torba podróżna, a może plecak? Możliwości jest wiele. Każda ma swoje wady i zalety. Dlatego też, przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto przede wszystkim kierować się indywidualnymi potrzebami. Dobrze jest wziąć pod uwagę nie tylko komfort podróżowania z danym bagażem, ale również jego wytrzymałość i bezpieczeństwo przewożonych wewnątrz rzeczy. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się przede wszystkim walizki kabinowe. O czym pamiętać przed zakupem konkretnego modelu? Jakimi parametrami cechują się jakościowe walizki twarde?

Materiał czy tworzywo sztuczne?

Podstawową kwestią, od której należy rozpocząć poszukiwania walizki podróżnej jest materiał wykonania. To kluczowy parametr, gwarantujący wytrzymałość bagażu. Na rynku dostępne są zarówno walizki materiałowe, jak i walizki kabinowe z tworzywa sztucznego. Te pierwsze są rozwiązaniem najbardziej ekonomicznym. Do ich produkcji stosuje się zazwyczaj nylon i poliester. Na tym jednak w zasadzie kończy się lista ich zalet. Poza stosunkowo niską ceną, trudno znaleźć więcej pozytywnych cech szczególnie, gdy często podróżuje się samolotem. Bagaż w takim wypadku musi być solidnie zabezpieczony. Bardzo łatwo bowiem może dojść do uszkodzenia materiału, a tym samym tego, co znajduje się w środku. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na walizki kabinowe. Najczęściej wykonuje się je z elastycznego poliwęglanu, odpornego na wgniecenia i zniekształcenia. Dobra jakościowo walizka kabinowa, to również taka wyprodukowana z polipropylenu. Surowiec jest bardzo wytrzymały na wszelkie uszkodzenia natury mechanicznej, ale i pęknięcia czy wgniecenia. W związku z czym taki bagaż nie ulegnie zniszczeniom podczas podróży w samolocie. Alternatywą dla dwóch poprzednich jest również wyjątkowo twarda, a przez to mniej elastyczna kabinowa walizka z ABS.

Czym charakteryzują się jakościowe walizki kabinowe?

Kluczowe parametry, które decydują o tym czy bagaż można zabrać na pokład samolotu jest jego waga i rozmiar. Przekroczenie narzuconych przez linie lotnicze limitów, zazwyczaj skutkuje dodatkową opłatą. Dlatego też przed zakupem konkretnego modelu, warto zweryfikować standardy przewoźników szczególnie, gdy nie zabiera się bagażu podręcznego. Dodatkowo dobrze jest mieć również na względzie jego wagę. Im cięższa walizka, tym mniej rzeczy można do niej zapakować ze względu na ryzyko przekroczenia dopuszczalnych kilogramów. Warto o tym pamiętać, aby uniknąć niepotrzebnego stresu tuż przed wejściem do samolotu.

Jakie kółka powinna mieć wygodna walizka kabinowa?

Na rynku można obecnie znaleźć modele wyposażone w jedną lub dwie pary kółek. Istotną kwestię stanowi jednak to z czego je wytworzono. Świetnie sprawdzają się przede wszystkim kółka wykonane z kauczuku ze względu na wytrzymałość. Warto również zwrócić uwagę na zakres obrotu. Idealnie jeśli walizka obraca się o 360 stopni, zapewniając tym samym swobodę i komfort ruchów podczas przemieszczenia się na lotnisku.

Rodzaj zapięcia

Bagaż podręczny jak sama nazwa wskazuje, nosi się przy sobie. Tymczasem nad głównym nie zawsze ma się bezpośrednią kontrolę podczas podróży. Dlatego też warto zadbać o bezpieczeństwo rzeczy prywatnych. Jeszcze kilka lat temu popularnością cieszyły się kłódki. Nie gwarantowały one jednak odpowiedniej ochrony przewożonych przedmiotów. Aktualnie coraz więcej podróżujących decyduje się na zamek szyfrowy. Alternatywą dla niego są walizki kabinowe na zamek z systemem TSA. Klucze do zamka znajdują się na każdym lotnisku, dzięki czemu służby celne w łatwy sposób mogą zweryfikować zawartość bagażu.

Poszukiwania idealnej walizki kabinowej należy zacząć od dookreślenia własnych potrzeb. Powyższe parametry warto doprecyzować przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie danego modelu, aby służył on właścicielowi przez dobrych kilka lat niezależnie od kierunków jego podróży.

Author: spokojnewakacje.pl