6 najlepszych kierunków na wczasy Chorwacji

Planujesz urlop w Chorwacji? Świetna decyzja, gdyż kraj ten jest idealny na wakacje! Piękne wybrzeże nad Adriatykiem, duży wybór plaż i słoneczna pogoda zachęcają do wypoczynku. Gdzie warto wybrać się na wczasy w tym pięknym kraju? Sprawdź najciekawsze kierunki polecane na urlop w Chorwacji.

Wakacje w Dalmacji Południowej

Chorwacką Dalmację dzieli się na południową, środkową i północną. Bez względu na położenie geograficzne, w każdym regionie znajdziesz urokliwe miejscowości pełne ciekawych zabytków. Dalmacja Południowa rozciąga się wzdłuż wschodniego wybrzeża Morza Adriatyckiego. Zachwyca niesamowitymi krajobrazami, mnóstwem pięknych plaż, klimatycznymi kurortami i parkami narodowymi. Jej słynną atrakcją jest Dubrownik, zwany potocznie Perłą Adriatyku. To jedno z najpiękniej ufortyfikowanych miejsc na świecie. Ze względu na swe bogactwo architektoniczne o ogromnym znaczeniu dla kultury i historii kraju, miasto trafiło na listę UNESCO.

Osoby poszukujące dobrej zabawy powinny z kolei odwiedzić kurort Makarska. Szkoły sportów wodnych oraz długie, żwirowe plaże, wzdłuż których rosną lasy sosnowe, zachęcają do aktywnego wypoczynku. Liczne kluby, dyskoteki i inne atrakcje umilają nocny pobyt w centrum miejscowości.

Jednym z najpiękniejszych chorwackich miast jest również Trogir, którego wyjątkowa Starówka zlokalizowana na wysepce została wpisana na listę UNESCO. To malownicze miasto portowe istnieje od około III w. p.n.e. Odwiedzając Trogir, nie można nie odwiedzić Bramy Lądowej przebudowanej w XVI wieku, Pałacu Stafileo z XV w. czy Pałacu Ćipiko. Po aktywnym zwiedzaniu warto wypocząć na jednej z wielu okolicznych plaż.

Urlop w Zatoce Kvarner

Jakie inne atrakcje oferuje turystom Chorwacja Wczasy w tym niesamowitym kraju możesz spędzić w Zatoce Kvarner leżącej nad północnym Adriatykiem. Znajdziesz tu wszystko to, czego można życzyć sobie od serca regionu wypoczynkowego. Plaża, morze, gorące słońce, niesamowita przyroda i liczne zabytki zachęcają do odwiedzin.

Wybierając się do Zatoki Kvarner, koniecznie odwiedź uzdrowisko Crikvenica, które słynie z pięknych plaż i wyjątkowego klimatu. Z jednej strony miasteczko otacza morze, z drugiej natomiast góry porośnięte zielonymi lasami. Wzdłuż malowniczego wybrzeża rozciąga się miejski bulwar otoczony drzewami sosnowymi i palmami. To idealne miejsce na wieczorne spacery.

Godna uwagi jest też wyspa Krk z miastem noszącym tę samą nazwę. To popularny ośrodek turystyczny, słynący z malowniczych widoków i wspaniałych plaż, a także pozostałości budowli z czasów rzymskich, starego miasta, baszt i murów obronnych. W okresie letnim odbywa się tu wiele imprez kulturalnych.

W regionie tym znajduje się też Kraljevica – miasto z jednym z największych portów w całej Chorwacji, otoczone zielonymi terenami i wzgórzami, które wpadają niemal wprost do morza. Okolica pozwala na beztroski wypoczynek, plażowanie, kąpiele w Adriatyku i uprawianie sportów wodnych. Niedaleko znajduje się Park Przyrody Risnjak z niezwykłymi jaskiniami i malowniczymi szlakami górskimi.

Chorwacja to wymarzony kierunek na letni urlop. Sprawdź zatem liczne atrakcje kraju i wybierz idealny region na perfekcyjne wakacje.

Author: spokojnewakacje.pl