Turcja Dalaman, Oludeniz wczasy – piękne wakacje

Turcja to państwo położone w Azji Mniejszej, a częściowo w Europie Południowo- Wschodniej. Jest to więc kraj leżący na dwóch tak bardzo różnych kontynentach. Państwo to jest bardzo popularne w okresie wakacyjnym.

Polecić możemy oferty wczasów w Turcji stąd: https://carter.eu/kierunki/europa/turcja

Turcja Dalaman wakacje

Setki turystów na własną rękę lub korzystając z ofert biur podróży wybiera właśnie ten kierunek. To piękny kraj, bogaty nie tylko kulturowo, ale również kulinarnie. Turcja dalaman jest to małe miasto położone w południowo-zachodniej części. Tutaj włąsnie znajduje się duże lotnisko, które obsługuje turystów zmierzających oludeniz wczasy, Marmaris, Fethyie. Oludeniz wakacje słynie z pięknej laguny, deptaka i góry Babadag.

Turcja Oludeniz wczasy

Oprócz Turcja oludeniz wczasy warto odwiedzić stanowisko archeologiczne Troja, Park Narodowy Goreme. Oczywiście nie można nie odwiedzić wspaniałego Stambułu, z jego zabytkowymi dzielnicami. Jak wcześniej wspomniano Turcja to także wspaniał, niezwykle aromatyczna kuchnia. Dodatkowym atutem jest fakt, że większość lokali gastronomicznych jest tutaj czynna przez znaczną część doby. Tradycyjne potrawy to na przykład Baklawa, Icli Kofte- małe smażone kotleciki, czy zupa na bazie jogurtu, z dodatkiem zielonego ogórka, mięty i ostrej papryczki- zwana Cacik.

Author: spokojnewakacje.pl