Luksemburg – 5 największych atrakcji

Luksemburg jest niewielkim, europejskim państwem, które leży pomiędzy Belgią, Niemcami i Francją. Mimo niewielkiego obszaru, jest to państwo z bogatą historią oraz ze świetnie rozwiniętą gospodarką. Jeśli chodzi o Luksemburg zabytki i atrakcje czekają na turystów na każdym kroku. Znajdują się tu ciekawe muzea oraz piękne, zabytkowe budynki. Oto 5 największych atrakcji Luksemburga.

1. Pałac Wielkich Książąt

Pałac Wielkich Książąt w Luksemburgu to wspaniały przykład architektury flamandzkiej. W budynku odbywają się obrady parlamentu luksemburskiego, jest to również oficjalna rezydencja rodziny królewskiej.

2. Zamek Vianden

Na północy kraju położony jest malowniczy Zamek Vianden. Historia tego miejsca sięga już V wieku n.e., kiedy to w miejscu dzisiejszej, monumentalnej warowni istniała rzymska wieża, która pełniła funkcję baszty obserwacyjnej. Zamek Vianden wybudowany został w XI wieku i obecnie udostępniony jest do zwiedzania przez turystów.

3. Bock Casemates

Bock Casemates to ogromny system kamiennych korytarzy, sal i tuneli, który wykuty został w ogromnych skałach w połowie XVI wieku. Tunele były wykorzystywane jeszcze w czasie II wojny światowej w celu ochrony ludności cywilnej przed bombardowaniami. Obecnie mają one charakter atrakcji turystycznej, którą corocznie odwiedzają tysiące turystów z całej Europy.

4. Katedra Notre Dame

Późnogotycka Katedra Notre Dame w Luksemburgu powstała w XVII wieku i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych zabytków państwa. W kościele pochowano ważnych dla narodu osobistości: spożywają tu księżne i książęta luksemburscy, a także król Czech Jan Luksemburski.

5. Narodowe Muzeum Historii i Sztuki

W Narodowym Muzeum Historii i Sztuki znajduje się prawdopodobnie największa i najbardziej cenna kolekcja historyczna i kulturowa w całym Luksemburgu. Ogromną część kolekcji stanowią przedmioty pozyskane podczas wykopalisk archeologicznych na terenie państwa. Dodatkowo w muzeum obejrzeć można wspaniałe dzieła sztuki oraz zabytkowe przedmioty codziennego użytku.

Author: spokojnewakacje.pl