Wyjazd do Bułgarii? Sprawdź, co musisz wiedzieć

Bułgaria – co warto zwiedzić?

Wyjazd do Bułgarii to doskonały pomysł, jeśli uwielbiasz różnorodność i piękne widoki. Czyste plaże, zróżnicowanie geograficzne, niskie ceny to głównie przyciąga turystów i wczasowiczów to tego pięknego miejsca.Zwiedzanie Bułgarii może być bardzo przyjemne, ze względu na liczne atrakcje. Co warto zobaczyć? Oto kilka ciekawych propozycji:

  • Złote Piaski – jedno z najpopularniejszych miejsc, które turyści wprost uwielbiają. Ten kurort turystyczny znajduje się około 20 km na północ od Warny. Klimat w tym miejscu sprzyja wypoczynkowi. Długa piękna plaża, zieleń i park sprawiają, że można tutaj w pełni wypocząć. Warto wspomnieć także o możliwości skorzystania z basenów termalnych.
  • Słoneczny brzeg – nazwa jest nieprzypadkowa. Znajdują się tutaj bowiem liczne plaże, które znane są z pięknego koloru piasku. Niedaleko znajdują się zabytki, które warto zobaczyć. Mowa tutaj o Świątyni Jupitera czy Poleokastro.
  • Park Narodowy Pirin – każdy miłośnik przyrody będzie nim zachwycony. To dobre miejsce dla tych, którzy cenią sobie odpoczynek na łonie natury i piękne widoki.

Informacje praktyczne

Do Bułgarii najlepiej wybrać się w okresie od maja do września. Dla tych, którzy nie przepadają za upałami, najlepszą porą będzie wiosna lub wczesna jesień. W tym czasie również ceny wyjazdów są niższe, gdyż nie jest to szczyt sezonu turystycznego. Wiosna i wczesna jesień to dobry czas dla tych, którzy nie przepadają za zgiełkiem.
Aby zwiedzić piękną Bułgarię nie potrzeba wizy. Walutą obowiązującą w tym kraju jest Leva. Podczas pobytu warto zadbać o zakupy. Wino, wyroby z drewna i ceramika – na to warto zwrócić uwagę. Bułgaria słynie z kosmetyków wykonanych z róży. Każdy fan pielęgnacji wie, że to roślina, która działa dobrze na skórę. Drewniane rzeźby i piękne hafty to kolejne cechy charakterystyczne. Zakupienie pięknych pamiątek w Bułgarii nie jest więc problemem.
Jeśli masz ochotę na udział w lokalnym wydarzeniu, musisz wiedzieć, iż w maju w Bułgarii odbywa się Festiwal róż. W lipcu zaś organizowany jest Festiwal Arbuza.

Author: spokojnewakacje.pl