Bełchatów – co powinno się zwiedzić w tym mieście?

Bełchatów to miasto znajdujące się w województwie łódzkim. Jest to centrum powiatu bełchatowskiego oraz gminy Bełchatów. Przemysłowa aglomeracja jest znana w głównej mierze z kopalni, elektrowni oraz krajobrazu narysowanego wielkoprzemysłową działalnością ludzi. Dlatego dla wielu podróżnych Bełchatów to tylko wielka wyrwa w ziemi w kraju. W miasteczku następują jednak modernizacje i ulepszenia, dzięki którym z czasem udaje się tam coraz więcej osób. W grupie zaciekawionych wyjątkowo często zauważyć można przedsiębiorców, którzy handlują z tamtejszymi firmami. Bełchatów jest więc perfekcyjnym regionem zarówno dla zwiedzających, jak i chcących załatwić interes. Zobacz, w jaki sposób możesz bez problemu znaleźć najpiękniejsze miejsca do relaksu, ale też najlepsze w swojej dziedzinie przedsiębiorstwa, które oferują najwyższej jakości produkty.

Przegląd największych firm w Bełchatowie

W Bełchatowie ogromne znaczenie dla działania całego regionu ma największe w państwie zagłębie paliwowo-energetyczne. Kopalnia Węgla Brunatnego „Bełchatów” oraz Elektrownia Bełchatów sprawiają, że miasto jest fundamentem energetycznym. Niemniej jednak ciągle rozwijają się inne sektory gospodarki. Rosnącą popularnością cechuje się branża logistyczna i motoryzacyjna, a w szczególności mechanika pojazdowa oraz blacharstwo, lakiernictwo i spawalnictwo. Rośnie w siłę także przemysł spożywczy i gastronomiczny. Główne przedsiębiorstwa w tej branży to piekarnie bary czy też restauracje serwujące przysmaki z wszystkich stron świata. Pełną listę firm obecnych w Bełchatowie z łatwością odszukasz pod adresem strony: https://ebelchatow24.pl/. Wyliczone są tam zarówno różne sklepy, jak i lokale usługowe. Dzięki temu możesz porównać ciekawe oferty i wybrać tę spełniającą wszystkie oczekiwania Szczególnie warto zapoznać się z listą banki Bełchatów. Te firmy mogą być przydatne w wielu sytuacjach.

Jakie atrakcje trzeba odwiedzić w Bełchatowie?

Na obszarze Bełchatowa jest wiele parków, terenów zielonych oraz miejsc codziennego relaksu. Przez miasto przepływa niewielka rzeczka Rakówka. Spotkać można też wiele innych zbiorników wodnych, wśród których są piękne stawy i oczka wodne. Najchętniej odwiedzanymi obiektami są jednak interaktywne muzeum PGE Giganty Mocy oraz zabytkowy dwór Olszewskich. Muzeum w wyjątkowo interesujący sposób informuje o powstawaniu energii elektrycznej. Posiadłość rodziny Olszewskich to prześliczny, późnobarokowy kompleks dworsko-parkowy powstały w XVIII wieku. W parku zaraz przy dworze Olszańskich powstała tzw. ścieżka geologiczna. Fragmenty skał takich jak wapień skalisty czy skrzemieniałe pni drzew mioceńskich zostały znalezione przez Kopalnię Węgla Brunatnego Bełchatów. Dla amatorów historii naturalnej ważnym punktem na obszarze Bełchatowa jest też ekspozycja z szczątkami mamuta włochatego. Można ją zobaczyć w gablocie na terenie Muzeum Regionalnego.

Wydarzenia kulturalne i sportowe w Bełchatowie

W Bełchatowie organizowane są cykliczne wydarzenia kulturalne, które zachęcają do odwiedzenia miasta mnóstwo fanów z całego powiatu. Do najbardziej znanych zaliczyć można konkursy poetyckie, Jesienne Spotkania Teatralne z BAT-em czy Festiwal Filmów Niepoważnych „NAKRĘCENI”. Bełchatów jest też centralnym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym w okolicy. Fanów zyskał przede wszystkim za sprawą klubu siatkarskiego Skra Bełchatów. Siatkarze wiele razy zdobywali najbardziej istotne puchary.

Miłośnicy sportu przez pewien okres mogli też śledzić mecze drużyny piłkarskiej GKS Bełchatów w najlepszej lidze w kraju. Bełchatowska baza sportowa składa się ze stadionu, kilku hal sportowo-widowiskowych, boisk treningowych, a także basenów, kortów tenisowych, hal gimnastycznych i boisk szkolnych.

Author: spokojnewakacje.pl