Karbel hotel. Najpiękniejsza Turecka plaża

 

Bez wątpienia jedną z najcudowniejszych plaż w Turcji jest ta mieszcząca się w Oludeniz. Położona jest w odległości około 13 km od miasteczka Fethiye. Miejsce to z 3 stron otoczone jest górami, najwyższym szczytem jest Babadag. Plaża Oludeniz kończy piękną, przyciągającą rzesze turystów laguną. Dostępna jest tutaj plaża piaszczysta, żwirowo-piaszczysta.

Przebywając w Turcji, a zwłaszcza w tych rejonach obowiązkowo należy spróbować tutejszej kuchni beyaz peynir, czyli słony ser, patlican sarmasi roladki z bakłażana, sucuk kiełbaska z orzechów w słodkiej otoczce. Bardzo polecane są ponadto zupy rybne.

Fethiye, Karbel hotel

Położone niedaleko miasteczko, niegdyś było wioską rybacką obecnie stanowi bardzo popularny kurort turystyczny. W miejscowości gratką dla turystów są pochodzące z V w pne wykute w skale licyskie grobowce.

U podnóża Babadag niezwykła atrakcję stanowi tzw. Dolina Motyli. Znajduje się tutaj kilkadziesiąt gatunków motyli. Miejsce dostępne jest wyłącznie od strony morza.

Gdzie się zatrzymać

Oczywiście jak przystało na region turystyczny pełno jest tutaj hosteli, moteli oraz pokoi do wynajęcia. Szczególnie polecany jest Karbel hotel.

 

Author: spokojnewakacje.pl