Co zobaczyć w Warszawie? Atrakcje dla dzieci i rodziców

Warszawa to nie tylko stolica Polski, ale i naprawdę duże miasto, w którym można znaleźć wiele ciekawych atrakcji. Planując więc rodzinny weekend, warto poszukać czegoś, co może w równym stopniu zainteresować dzieci, jak i dorosłych. Dzięki temu wszyscy będą się dobrze bawić i zbierać niezapomniane wspomnienia. Oto lista kilku ciekawych miejsc w Warszawie, wartych odwiedzenia.

Co odwiedzić z dzieckiem będąc w Warszawie?

Warszawa niewątpliwie obfituje w liczbę atrakcji, które mogą trafić w gusta zarówno tych młodszych, jak i starszych. Nie każdy jednak wie, gdzie warto się udać, co odwiedzić i w jakich miejscach szukać. Wbrew pozorom jest tego naprawdę dużo i miasto to jest wręcz stworzone do rodzinnego zwiedzania. Listę 20 atrakcji dla Twojego dziecka w Warszawie znajdziesz na kochamczytac.pl, warto jednak przyjrzeć się tym kilku, które cieszą się największą popularnością. Każdy zainteresowany może też na własną rękę odnaleźć interesujące miejsca. Warto przy tym pamiętać, że część z wielu proponowanych atrakcji może być otwarta albo sezonowo, z dostępem przez określony czas, albo przez cały rok.

Centrum Nauki Kopernik

Zdecydowanie, jeżeli chodzi o miejsce, które po prostu trzeba odwiedzić, jest Centrum Nauki Kopernik, które znajduje się na liście najpopularniejszych atrakcji odwiedzanych przez rodziny z dziećmi. Świetnie będą się tutaj bawić zarówno młodsi, jak i starsi, ponieważ wystawy zostały specjalnie skonstruowane tak, by cieszyły każdego niezależnie od wieku. To nie tylko zwiedzanie licznych wystaw tematycznych, z których można dowiedzieć się wiele o rozwoju nauki, ale i możliwość eksperymentowania, próbowania, poznawania różnych zjawisk i doświadczaniach ich w sposób bezpośredni. Jak wiadomo, nie ma lepszej nauki, niż ta poprzez zabawę.

Multimedialny Park Fontann

Ta atrakcja jest w równym stopniu doskonałą rozrywką dla dzieci, jak i dorosłych. Wodna kurtyna podświetlana jest różnokolorowymi światłami, które drgają i tańczą w rytm muzyki. Często na wodnej mgiełce wyświetlane są także różnego rodzaju projekcje filmowe oraz laserowe, tworzące niezwykle widowiskowy pokaz światła i dźwięku. Multimedialny Park Fontann zaliczany jest do atrakcji o charakterze sezonowym, do tego w okresie, w którym jest dostępny, pojawia się w piątkowe oraz sobotnie wieczory.

Park Trampolin Stacja Grawitacja

Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą też pokusić się o bardziej aktywną rozrywkę, czego doskonałym przykładem jest Park Trampolin. Jest to jednak z dostępnych rozrywek, ponieważ w Stacji grawitacji można znaleźć także park linowy, ściankę wspinaczkową oraz tor przeszkód dla prawdziwych ninja. Jest to doskonała rozrywka przede wszystkim dla dzieci, choć niektórzy dorośli też mogą pokusić się na skakanie, a jeżeli nie, to zawsze pozostaje pobyt w bistro, z którego doskonale będzie widać bawiące się pociechy.

Dom Zagadek i Escape Room

Popularność Escape Roomów w Polsce jest bardzo duża, a w przypadku tego konkretnego, mamy do czynienia z miejscem, dostosowanym do potrzeb zarówno dzieci, jak i nieco starszych uczestników zabawy. W zabawie dzieci, zwłaszcza te młodsze, uczestniczą razem z opiekunami, co pozwala na wspólne rozwiązywanie zagadek, w celu wydostania się z pułapki. Do wyboru jest kilka pokojów tematycznych.

Warownia Jomsborg

To prawdziwa wioska wikingów, żywy skansen prowadzony przez prawdziwych pasjonatów historii średniowiecza. Co ciekawego mogą znaleźć tam rodziny z dziećmi? Możliwe jest strzelanie z łuku, rzucanie toporem do celu, pokazy walk na miecze, wybijanie monet, kowalstwo czy tkactwo i garncarstwo. Na stanowiskach rzemieślników można wyposażyć się w wiele oryginalnych przedmiotów. Prowadzone są warsztaty historyczne dla dzieci, dzięki czemu mogą dowiedzieć się, kim byli Wikingowie, Wenedzi, a także jakie związki miała Polsca ze Skandynawią. Dorośli z kolei mogą spróbować prawdziwego miodu pitnego!

 

Author: spokojnewakacje.pl