Co można zobaczyć w Tarnowie?

W Polsce możemy znaleźć wiele ciekawych miejsc na weekendowy wypoczynek. Nie trzeba bowiem jechać nad Bałtyk lub w Tatry, aby spędzić w atrakcyjny sposób wolne dni. Warto czasami odwiedzić mniej znane miejsce, które często oferuje równie wspaniałe atrakcje. Takim polecanym miejscem może być na przykład Tarnów w województwie małopolskim.

Tarnów – jakie atrakcje czekają na turystów? Tarnów co zwiedzać

Tarnów to miasto położone w województwie małopolskim. Znajduje ono się w połowie drogi między Krakowem a Rzeszowem. Tarnów co zwiedzać ? :

  1. Dworzec główny – jest to świetne miejsce na początek zwiedzania miasta. Dworzec jest przepiękny i posiada ponad 100 lat. Z oddali wygląda jak dworek z epoki renesansu.
  2. Kościół świętej rodziny. Jest to kolejna budowla w Tarnowie, która posiada ponad 100 lat. Warto wejść do środka i podziwiać prace między innymi Jana Matejki.
  3. Muzeum Etnograficzne, jest to jedno z niewielu miejsc, które pokazuje kulturę Romów. Posiada ono różne eksponaty od strojów po elementy codziennego użytku
  4. Czerwony tramwaj. Dziś nie służy on do transportu ludzi, a spełnia on funkcję kawiarni. Oddaje on hołd tramwajom, które kursowały w latach 40. XX wieku w mieście. Kawiarnię można znaleźć na rynku w Tarnowie.
  5. Rynek w Tarnowie. Jest to wspaniałe miejsce dla fotografów, głównie z powodu na wspaniałe widoki jakie tam możemy odnaleźć. Wiele osób tu przybywających opisuje rynek w Tarnowie jako perłę renesansu. Na szczególną uwagę powinniśmy zwrócić w stronę pięknych kamieniczek oraz ratusza który przypomina ten z Sandomierza.
  6. Katedra – która szczególnie w środku jest bardzo piękna. Na szczególną uwagę zasługuje złocony ołtarz. Po wyjściu z katedry warto też zwrócić uwagę na pomnik Jana Pawła II, który był jego pierwszym pomnikiem w Polsce
  7. Pomnik I transportu więźniów do Oświęcimia. Jest to pomnik, który upamiętnia ludzi, którzy wyruszyli jako pierwsi więźniowie z Polski to obozu koncentracyjnego stworzonego przez nazistów w czasie II wojny światowej. Stanął on jako pamięć pomordowanych tam osób.

Author: spokojnewakacje.pl