Opuszczone miejsca na Ziemi.

Ludzie często podróżują w miejsca, które okrzyknięte są przez turystów jako najpiękniejszymi na świecie. W internecie pełno zdjęć takich miejsc, które zapierają dech w piersiach. Przez to jadąc w takie miejsce zastajemy tłumy turystów, przez co miejsce traci swój urok, ponieważ staje się przereklamowane. Istnieje na świecie wiele miejsc, które właściwie stały się opuszczone a są równie ciekawe, interesujące i niejednokrotnie piękne i urokliwe.

 

Do takich miejsc możemy zaliczyć kopalnia diamentów Mirny. Jest to bardzo niebezpieczne miejsce, ponieważ przez stanowi najgłębszą dziurę na całym świecie. Jest tak ogromna, że tworzy własne prądy powietrzne, które zasysają latające nad nią helikoptery. Celem wykopywania tak ogromnej dziury w Ziemi był chęć bogactwa przez Rosję, ponieważ swojego czasu diamenty wykopywane w tej dziury przynosiły Rosji ok. 600 mln dolarów rocznie. Jednak o zobaczeniu tego miejsca, można jedynie pomarzyć ze względów bezpieczeństwa.

 

Kolejnym przerażającym miejscem jest miasto położone niedaleko Polski, bo na Ukrainie. Mowa o mieście Prypeć. Z powodu katastrofy jądrowej w Czarnobylu, miasto zostało opuszczone i dzisiaj wygląda przypomina świetne miejsce do nagrania filmu o apokalipsie.

 

Przenieśmy się teraz trochę dalej, bo do Nowego Jorku. Tam można zwiedzić opuszczony domek zwany Farmhouse. Jest to też miejsce dla opuszczonych aut, co potęguje tylko wrażenie strachu i grozy w tym miejscu. Jak widać na świecie jest tylko miejsc dziwnych i przerażających co i pięknych i urokliwych.

Author: spokojnewakacje.pl