Wczasy na węgierskim jeziorem – Balaton all inclusive

wczasy Balaton all inclusive

Jest to największe jeziora na terenie Węgier- ma powierzchnię około 600 km kwadratowych. Położone jest w odległości 80 km od stolicy- Budapesztu. Bez wątpienia jest miejscem niezwykle atrakcyjnym turystycznie. Nad brzegami jeziora leży mnóstwo kurortów, które w okresie od czerwca do końca sierpnia tętnią życiem. Przemawia za tym również fakt, że w wielu kąpieliskach woda ma najwyższy stopień czystości.

Z racji tego, że Węgry pozbawione są dostępu do morza Jezioro Balaton jest nazywane węgierskim morzem. Także fauna i flora zarówno brzegowa jak i wodna jest tutaj bardzo bogata. Jezioro to jest gratką dla amatorów wędkarstwa. W wodach pływają prawdziwe okazy karpii, boleni czy sandaczy. Wędkarstwo nie jest jedynym sposobem na spędzanie aktywnie czasu. Jezioro zachęca zarówno miłośników żeglarstwa, jak też windusurferów.

Wczasy

Planując spędzenie urlopu na Węgrzech warto zapoznać się z ofertą biur podróży wczasy balaton all inclusive. Można wówczas liczyć na noclegi w pięknych, zadbanych hotelach. Warto wykupić wczasy węgry balaton all inclusive i dzięki temu w spokoju cieszyć się urokami tych malowniczych miejsc.

 

Author: spokojnewakacje.pl