Odkryj niezwykłą naturę Tanzanii – przejedź przez park narodowy Serengeti

Czy myśleliście może nie raz o naprawdę egzotycznej podróży, gdzieś daleko na inny kontynent? Na przykład do Tanzanii w Afryce. To państwo we wschodniej Afryce ma naprawdę wiele wspaniałości do zaoferowania. Powstało z połączenia dwóch dawnych kolonii Tanganiki i Zanzibaru.

Słynne parki narodowe w Tanzanii

Do największych atrakcji turystycznych Tanzanii należą na pewno przepiękne parki narodowe. Na pierwszym miejscu warto wspomnieć o Parku Narodowym Kilimandżaro. Nietrudno się domyślić, że jego najważniejszym obiektem jest najwyższa góra kontynentu zwana Dachem Afryki.

Jednakże bardziej popularny wśród turystów jest Park Narodowy Serengeti największy w kraju. Można zobaczyć tu na żywo duże stada antylop, lwa, lamparta, geparda. Także hienę, lisa i szakala. Serengeti to jeszcze dodatkowo prawie 500 gatunków ptaków.

Musimy także napisać między innymi o Parku Narodowym Lake Manyara i Parku Narodowym Tarangire.

Inne atrakcje Tanzanii

Oczywiście Tanzania to także wielkie i słynne Jezioro Wiktorii, obszar chroniony Ngorongoro, a także wypady na safari czyli bezkrwawe łowy z aparatem fotograficznym i kamerą między innymi do wspomnianych wyżej parków narodowych. No i wspomniana wyżej góra Kilimandżaro. Na miłośników surfowania i pobytu nad wodą czekają piękne plaże oceanu Indyjskiego, także Zanzibar nieprzypadkowo nazywany rajską wyspą.

Wycieczka do Tanzanii, z kim zwiedzić najpiękniejsze miejsca tego kraju?

Są osoby odważne, które nie boją się takich wypraw na własna rękę. Jednakże bezpieczniej poszukać kogoś, kto fachowo wszystkim się zajmie. Jeśli marzy się Wam wyjazd do Tanzanii warto więc wpisać w wyszukiwarkę hasło “wycieczka Tanzania“, a na pewno pojawi Wam się niejedno biuro podróży, które zorganizuje spełnienie tych marzeń. Dobrze jest znaleźć takie oferujące wypad w małej grupie. Ale zanim zdecydujecie się zawrzeć jakakolwiek umowę zawsze sprawdźcie dokładnie szczegóły oferty w tym cenę wycieczki i cenę biletu na samolot. Najlepszymi miesiącami na wyjazd (ze względu na pogodę) są listopad i grudzień.

Author: spokojnewakacje.pl