Grecja- miejsce wypoczynku. Grecja klasyczna Hellada

 

Grecja jest państwem położonym w Europie południowej. Uważana jest za kolebkę cywilizacji, to właśnie tam narodziła się demokracja. O Grecji dowiadujemy się już na pierwszych lekcjach historii czy języka polskiego w szkole podstawowej.

klasyczna Hellada

Państwo znane jest już od czasów starożytnych. W czasach najdawniejszych podzielona była na miasta-państwa. Każde miasteczko miało swój własny system prawny, tradycje i obyczaje. Najbardziej znane wówczas były Ateny, Sparta. W Grecji swój początek miała również filozofia, sport, kultura. To tam powstawały znane do dzisiaj dzieła, posągi, teorie. To tam żyli i tworzyli tacy myśliciele i pisarze jak Homer, Platon, Arystoteles.

Grecja klasyczna Hellada

Grecja jest najbardziej popularnym miejscem turystycznym. Co roku przewijają się przez nią tłumy turystów. Cieszy zarówno pięknymi widokami, jak także wspaniałymi, starożytnymi zabytkami. Popularne są więc takie wycieczki jak klasyczna Hellada, której trasa obejmuje nie tylko Grecję, ale również Serbię. Grecja klasyczna Hellada cieszy się ogromną popularnością i jest szczególnie polecana dla osób zafascynowanych starożytnością, mitologią grecką.

Author: spokojnewakacje.pl