Planujesz wyjazd do Chorwacji przez Czechy? Oto 8 rzeczy, o których musisz pamiętać!

Zbliżający się sezon urlopowy oznacza planowanie wypoczynku, a bardzo częstym wyborem jest relaks w Chorwacji. Jedną z możliwych tras dojazdu jest podróżowanie czeskimi autostradami i jeśli wybierasz właśnie tę alternatywę, warto przeczytać poniższy artykuł. Omawiamy w nim, na co należy zwrócić uwagę, planując swój wyjazd do Chorwacji przez Czechy i podpowiadamy, gdzie można kupić winiety na czeskie autostrady. Przeczytaj nasz tekst jeszcze przed wakacjami, aby nic nie zaskoczyło Cię podczas podróży!

Winiety i nie tylko, czyli o czym musisz pamiętać jadąc do Chorwacji przez Czechy

Planując swoje wakacje, warto wziąć pod uwagę nie tylko sam pobyt, ale także dojazd. Zadbanie o każdy detal w tej kwestii pozwala zaoszczędzić dużo stresu i sprawić, że cała podróż przebiega znacznie szybciej i sprawniej. Oto rzeczy, o których musisz pamiętać przed wyjazdem!

Pieniądze

Podczas podróży warto mieć pieniądze w gotówce oraz zapas na kartach płatniczych. Najwygodniejszym sposobem jest wcześniejszy zakup winiety na czeskie autostrady, która umożliwia nam swobodne poruszanie się po

Trasa

Planowanie cały trasy jest niezwykle ważne i nie polega tylko na zakupie winiety na czeskie autostrady, ale także uwzględnieniu przystanków na odpoczynek itp. Aby zoptymalizować długość podróży, dobrze jest korzystać z nawigacji GPS.

Przejście graniczne

Warto na bieżąco śledzić aktualną sytuację na przejściach granicznych, które będziemy przekraczać w drodze do Chorwacji, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Język

Choć sama podróż zagranicznymi autostradami prawdopodobnie nie będzie wymagała od Ciebie znajomości języka, warto przygotować się na różne sytuacje, np. w razie awarii samochodu, i znać, chociaż podstawowe zwrotu lub posiadać w zanadrzu rozmówki polsko-czeskie.

Przedłużenie pobytu

Jeśli Twoja podróż do Chorwacji przez czeskimi autostradami odbywa się w celu dłuższego pobytu, a nie tylko wakacji, sprawdź, czy są wymagania, które należy spełnić np. zezwolenie na pobyt długotrwały. Pamiętaj również, aby sprawdzić podczas powrotu, czy nie upłynęła ważność Twojej winietki.

Stan pojazdu

Planując podróż, zwłaszcza autostradami, potrzebujesz nie tylko ważnej winiety, ale również sprawnego samochodu. Przed podróżą sprawdź stan techniczny pojazdu, aby zapewnić sobie bezpieczną drogę.

Aktualne informacje

Przed wyjazdem warto zapoznać się z aktualną sytuacją w kraju, do którego się wybierasz, a także tego, przez który planujesz podróż. Możesz to zrobić, wyszukując odpowiednie informacje w internecie bądź przez konsulat lub ambasadę.

Winiety na czeskie autostrady

Aby zapewnić sobie sprawną podróż przez Czechy, warto odpowiednie wcześniej kupić winietki. W wygodny sposób można dostać je przez internet i mieć zawsze pod ręką w swoim smartfonie z niezbędnymi danymi np. dotyczącymi ich ważności.

Jeśli planujesz wyjazd do Chorwacji przez Czechy, stosując się do naszych powyższych wytycznych, będziesz przygotowany na każdą ewentualność, a podróż przebiegnie szybko i bezproblemowo.

Author: spokojnewakacje.pl