Czy warto odwiedzić Mazury jesienią?

Mazury kojarzą nam się z gwarnymi kurortami i piękną przyrodą. Podczas gdy latem Kraina Tysiąca Jezior jest wręcz oblegana przez turystów, jesienią można znaleźć tu prawdziwe ukojenie i relaks. Nie musimy w tym celu wybierać mniej popularnych miejscowości. W tym okresie również leżące w centrum Mazur Mikołajki kuszą przyjezdnych błogim spokojem. W poniższym artykule zdradzimy sekret udanego jesiennego wypoczynku w niezwykłej mazurskiej scenerii.

Wypoczynek w otoczeniu przyrody

Miłośnicy pięknych pejzaży będą zachwyceni widokiem spowitych poranną mgłą mazurskich jezior i lasów. Stopniowo promienie słońca odsłaniają całą gamę barw złotej polskiej jesieni, która w tym regionie zachwyca i urzeka jeszcze mocniej.

Gdy pogoda na to pozwoli, warto wybrać się na wycieczkę rowerową. Biegnące przez leśne ścieżki trasy dają możliwość aktywnego wypoczynku i jednoczesnego podziwiania niezwykłych krajobrazów.

Wyprawa na grzyby to kolejny sposób na wykorzystanie czasu wolnego podczas pobytu na Mazurach. Jeziora pełne ryb cieszą zapalonych wędkarzy. Natomiast wyzwania związane z żeglowaniem w wymagających jesiennych warunkach przyciągają najwytrwalszych miłośników sportów wodnych.

Mikołajki jesienią

Pobyt w Mikołajkach to doskonała odskocznia od codziennych obowiązków i pracy. Łatwiej pokonać jesienną chandrę, jeżeli choć na chwilę oddalimy się od tętniących życiem dużych miast. Po sezonie letnim czas płynie w Mikołajkach wolniej, co ułatwia poznanie najurokliwszych zakątków tego miasteczka. Estetyczna i uporządkowana architektura zachwyca swoją prostotą. Majestatyczne wody Jeziora Mikołajskiego można podziwiać, spacerując wzdłuż nabrzeża. Nowoczesna promenada nad jeziorem została oddana do użytku w 2020 roku i spełnia europejskie standardy, jej długość to aż 1,5 kilometra!

Pięciogwiazdkowy hotel na środku jeziora

Popularność Mikołajek sprawiła, że powstały tu liczne obiekty noclegowe. Wśród nich również pięciogwiazdkowy Hotel Mikołajki Leisure & SPA. Jest to nowoczesny obiekt, który mieści się na środku jeziora. Położony na Ptasiej Wyspie hotel zachwyca niezapomnianymi widokami, które jego goście mogą podziwiać bezpośrednio z okien swoich pokojów lub apartamentów. Hotel na Mazurach z basenem i ofertą SPA? Choć luksusowa oferta hotelu brzmi jak przepis na wymarzone wakacje, jest dostępna przez cały rok. Hotel Mikołajki to propozycja dla wszystkich, którzy planują jesienny reset.

Niezwykłe SPA

Hotel proponuje swoim gościom liczne zabiegi SPA. Zabiegi mają charakter upiększający i relaksujący. Dzięki ekskluzywnym kosmetykom używanym przez tutejszych specjalistów efekty masaży oraz innych zabiegów pielęgnacyjnych są spektakularne. Dodatkowo odprężające rytuały pozytywnie wpływają nie tylko na urodę, ale także na samopoczucie. Urozmaicona strefa basenowa oraz sauna sucha lub parowa to kolejne atrakcje, z których korzystają goście hotelu. Wielu z nich jako cel podróży wybiera co roku Hotel Mikołajki Apartamenty i pokoje o wysokim standardzie przyciągają ich do miasteczka zwanego sercem Mazur również jesienią.

Author: spokojnewakacje.pl