Obóz anime i manga – japoński szał trwa!

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie słyszał o słowie “otaku” i nikt nie organizował obozu z anime i mangą. Jednak rosnące zainteresowania młodzieży zmieniły rynek, zmieniły oferty, które proponują organizatorzy. Od kilka lat obozy anime i manga są bardzo popularne i poszukiwane przez klientów.

Obóz otaku to nic innego, jak obóz anime i manga, czyli wyjazd dla fanów mangi i anime. Poza wakacjami fani spotykają się głównie online i czasem podczas specjalnych konwentów. W lato jednak najlepiej młodzieży połączyć wypoczynek z pasją, czyli zapisać się na obóz anime i manga.

Na obozie anime i manga:

  • nauczysz się wielu nowych rzeczy
  • poznasz pasjonatów takich jak Ty
  • poznasz kulturę Japonii
  • nauczysz się zwrotów i słów po japońsku
  • zainspirujesz się do dalszego zdobywania wiedzy
  • poznasz ciekawostki o Japonii
  • nauczysz się przygotowywać japońskie potrawy
  • poznasz podstawy szkicu rysunków mangowych
  • usystematyzujesz wiedzę z dziedziny anime

Wyjazdy te organizowane są zwykle dla młodzieży, czyli dla grupy wiekowej od jedenastu do osiemnastu lat. Dzieci mieszkają w ośrodkach nad morzem, w górach lub nad jeziorami. Obiekty te mają zwykle sporo udogodnień i atrakcji, jak boiska, place zabaw, hale sportowe, siłownie pod chmurką czy giga szachy. Najciekawsze ośrodki mają nawet ścianki wspinaczkowe, baseny czy tor do skimbaordu. Wszystko to po to, by obóz otaku miał jak najwięcej atrakcji. Organizowane są także wycieczki autokarowe i piesze. Młodzież odwiedza aquaparki, zamki, jaskinie i parki linowe, a każdy dzień jest pełen aktywności.

Jednak obóz anime i manga to głównie warsztaty japońskie. Tu młodzież uczy się japońskiego, poznaje japońską kuchnię i obyczaje, czasem też trochę legend i historii. Zawsze na obozie anime i manga są warsztaty z kreskówek, rysowania, japońskich komiksów anime, filmów mangowych i malowania w stylu mangowym. Obóz anime i manga czasem zawiera elementy cosplay – dzieci ubierają się w specjalne stroje postaci z bajek japońskich, odtwarzają role i bawią się świetnie zmieniając się w ulubione postaci.

Na obozie anime i manga (https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/anime-i-manga/) przebywają i dziewczynki, i chłopcy – wszystkie dzieci interesują się tą tematyką, bo jest ona bardzo wszechstronna. Obóz anime i manga to gotowanie, rysowanie, teatr, komiks, warsztaty z dziedziny historii i kultury, filmy, kreskówki, nauka języka japońskiego, zajęcia oparte na legendach japońskich czy elementy geografii. Wiedza, którą proponuje uczestnikom obóz otaku jest naprawdę przydatna i konkretna. Czasem młodzież opiera się na swojej pasji i potem wykorzystuje ją w okresie studiów czy w przyszłym zawodzie. Obóz anime i manga również inspiruje do poznawania świata i ludzi, do podróżowania i zgłębiania wiedzy geograficzno – kulturowej.

Jeśli zastanawiacie się, czy taki obóz anime i manga to coś dobrego, ciekawego i czy warto za niego zapłacić i właśnie jego wybrać – podpowiadamy, że jak najbardziej. Chyba mało jest innych profili obozów, na których młodzież zdobywa tak wszechstronną wiedzę i spotyka takich pasjonatów. Kadra na obóz anime i manga wybierana jest wyjątkowo starannie – muszą to być osoby nie tylko spełniające kryteria dobrego i zaufanego wychowawcy kolonijnego, ale też prawdziwi specjaliści i pasjonaci tematyki japońskiej. Najczęściej są to studenci ostatnich lat japonistyki i jej absolwenci, czasem rysownicy zajmujący się typowo rysunkiem mangowym, czasem prowadzący swoje kanały w mediach społecznościowych lub organizujący konwenty młodzieżowe.

Obóz anime i manga to świetne połączenie wypoczynku wakacyjnego z poznawaniem nowych ludzi i zgłębianiem własnej pasji. Na pewno jest to dobry wybór!

Author: spokojnewakacje.pl