Gdzie pojechać nad morze z dzieckiem?

Wakacje nad morzem z dzieckiem to wspaniała przygoda, ale także niejednokrotnie lekcja cierpliwości. Warto wybrać miejsce, w którym nasze pociechy nie będą się nudzić. Łono natury czy moc atrakcji? Sprawdźmy, gdzie pojechać nad morze z dzieckiem.

Spokojne miejsca – natura i aktywność

Pierwszym pomysłem jest spędzenie wakacji z dzieckiem w miejscowościach, które są z daleka od wielkiego zgiełku. Mimo wszystko, w sezonie rozstawiane są tu dmuchane zjeżdżalnie i działają też inne atrakcje dla dzieci. Dzięki temu nie będą się nudzić. Pod uwagę wzięliśmy także miejsca, w których można rozwijać swoje umiejętności, np. sporty wodne dla starszych dzieci. Gdzie pojechać nad morze z dzieckiem?

Pierwsza propozycja to Trzęsacz. Niewielka miejscowość słynie z ruin kościoła św. Mikołaja, które znajdują się tuż przy plaży. Warto wybrać się w podróż kolejką wąskotorową oraz spacerować po malowniczych okolicach.

Kolejnym miejscem jest Jastarnia, znana ze słynnego portu, w którym znajdują się kutry i łodzie rybackie. To idealne miejsce do aktywności wodnych, spacerów i zwiedzania, np. małej latarni morskiej i parku linowego.

Pomiędzy Mielnem a Ustroniem Morskim znajdują się Gąski. To malownicza miejscowość, która charakteryzuje się szeroką plażą. Wśród spokojnych miejscowości można też wymienić Dębki, Rozewie i Chałupy.

Baza wypadowa do dalszego zwiedzania

Jednym z pomysłów jest wybór małej miejscowości, która znajduje się tuż obok większego miasta. To doskonała baza wypadowa, np. na jednodniowe atrakcje albo zwiedzanie. Jednym z takich miejsc jest Grzybowo, które znajduje się tuż koło Kołobrzegu. W pensjonatach i hotelach znajdują się też liczne animacje dla dzieci i sale zabaw, także na pewno nie będą się nudzić. Plaże nie są zatłoczone, więc można aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, np. grając w piłkę.

Kolejnym pomysłem są wakacje w Międzywodziu, które są tuż obok Międzyzdrojów i Dziwnowa. Stąd można wybrać się do Wolińskiego Parku Narodowego i obserwować naturę, a także popływać po Bałtyku. Chcesz zorganizować wakacje dla całej rodziny? Aby atrakcji nie zabrakło, przydadzą się kredyty pozabankowe, które są dobrym wsparciem finansowym.

Popularne kurorty, w których nie ma nudy

Zacznijmy od miejscowości, która jest najbardziej na zachód, czyli Świnoujście. To piękne miejsce, do którego można dostać się korzystając z przeprawy promowej – to już wielka atrakcja dla dzieci! W Świnoujściu nie brakuje miejsc przeznaczonych dla dzieci, w tym placów zabaw i zjeżdżalni. Wiele jest też miejsc do zwiedzania, które spodobają się nie tylko dorosłym, w tym kultowy już wiatrak, do którego można dojść plażą.

Oczywiście wiele atrakcji jest w Trójmieście. Tam warto zobaczyć Mini Zoo, aquapark, Akwarium Gdyńskie oraz papugarnię. Poruszanie się pomiędzy Gdańskiem, Gdynią a Sopotem jest bardzo komfortowe, np. korzystając z SKM.

Wiele atrakcji czeka także na dzieci w Łebie. Konieczna jest wizyta w Słowińskim Parku Narodowym, aby podziwiać ruchome wydmy. Na finansowanie wymarzonych wakacji przydadzą Ci się kredyty pozabankowe.

Author: spokojnewakacje.pl