Możliwości wypoczynku w górach w Polsce

Wypoczynek w górach polskich to dobry sposób na dłuższe wczasy albo na długi weekend. Kilka dni na pewno wystarczy by naładować baterie, zachwycając się wspaniałymi krajobrazami i spacerując po górskich szlakach.

W Polsce mamy duży wybór gór które możemy wybrać do spacerów, wspinaczki, jazdy na rowerze czy w zimie na nartach. Są to takie góry jak Tatry, Bieszczady, Beskidy, Pieniny, Karkonosze czy góry Świętokrzyskie. Wszystkie słyną z dodatkowych atrakcji, takich jak wyciągi, kolejki krzesełkowe, schroniska z pokojami noclegowymi i smacznym jedzeniem, na terenie których można spotkać miejsca do zabaw dla dzieci.

Jednak to właśnie sama wędrówka jest wypoczynkiem i celem samym w sobie, wtedy to właśnie zachłystując się świeżym, górskim powietrzem, znajdując się z dala od zgiełku miasta jesteśmy w stanie spojrzeć na codzienność i życie z innej perspektywy. Z perspektywy, trwałej i wiecznie żywej natury, która kieruje się swoimi własnymi prawami i jest dla nas wędrowników korzystających z jej dóbr – schronieniem.

Jak widać, możliwości jest mnóstwo, wystarczy jedynie zaplanować sobie formę spędzania czasu w górach i dobrać odpowiednie rejony do poziomu trudności z jakim chcemy się zmierzyć. Oczywiste jest to, że będąc zaawansowanymi turystami górskimi będziemy mogli wybrać sobie wyższy poziom, a będą to bez wątpienia Tatry, góry liczące sobie ponad 2000 m n.p.m na pewno zachwycą wymagającego wspinacza.

Bieszczady lub Beskidy zadowolą zaś mniej zaawansowanych spacerowiczów, bo są niższe, ale mimo to, znajdą się tam punkty będące wyzwaniem jeśli chodzi o punkt nachylenia do podchodzenia pod górę. Stąd również można przyjść zmęczonym, jednak jest to zdrowe zmęczenie, takie które dodaje energii na dłuższy czas.
Być może urzekną cię okazałe Karkonosze, albo niskie góry Świętokrzyskie. Wszystko zależy od twojego wyboru i chęci. Najważniejsze to dobrze sobie zaplanować taką wyprawę! Możesz jednak wybrać te góry które zawierają w sobie wszystkie cechy i możliwości ( no, prawie ) i zdecydować się na wypoczynek w Pieninach!

Author: spokojnewakacje.pl