Najpopularniejsze kierunki wyjazdów wakacyjnych

Zbliżające się wielkimi krokami wakacje sprzyjają planowaniu rożnych wyjazdów. W tym roku warto wziąć pod uwagę, że niektóre miejsca mogą być trudniej dostępne, a wszystko przez nieodpuszczającą pandemię koronawirusa. W tym roku większość ludzi wybierze spędzenie urlopu w kraju, z obawy na ewentualne trudności z wyjazdem lub z powrotem.

Gdzie na wakacje w góry?

Planować wakacje można samemu, a tym niezdecydowanym klientom z pewnością pomoże biuro podróży Krzeszowice. W ofercie każdej agencji turystycznej bez trudu można znaleźć wiele ofert, które sprostają nawet najbardziej wymagającym. W ostatnim czasie wzrasta zainteresowanie aktywnym wypoczynkiem w górach. W Polsce jest wiele miejsc idealnych na wakacyjny wyjazd. Z pewnością bardzo atrakcyjnym kierunkiem są Beskidy – najmłodsze z polskich gór. Swoją przygodę z tym pasmem górskim warto zacząć od góry Żar, znajdującej się niedaleko Żywca.

A może nad morze?

Nie każdy jednak lubi spędzać urlop aktywnie, na pieszych wycieczkach. Dla zwolenników błogiego lenistwa zdecydowanie lepszym kierunkiem będzie polskie wybrzeże z pięknymi plażami, które regularnie znajdują wysokie pozycje w rankingach. Nad Bałtykiem chętnie wypoczywają rodziny z dziećmi, które szukając idealnego miejsca, wybierają niewielkie miejscowości oddalone od popularnych kurortów. Natomiast fani nocnego życia docenią czas spędzony w Trójmieście.

Wakacje w czasach pandemii

Być może nie każdy ma ochotę na urlop w kraju i jest to zrozumiałe: niepewna pogoda i ceny zbliżone do zagranicznych kurortów sprawiają, że wielu ludzi woli na wymarzone wakacje wyjechać za granicę. Jednak w tym roku wiele kierunków może nie być dostępnych. Od dłuższego czasu Polacy chętnie wyjeżdżają do Chorwacji, Grecji, Egiptu czy Tunezji. W biurach podróży nie brakuje ofert wyjazdów w tamte rejony. Oprócz popularnych miejsc, warto wziąć pod uwagę takie, które z pozoru nie kojarzą się z turystyką. Z pomocą pracownika biura podróży można zaplanować urlop w takich „egzotycznych” miejscach jak Albania lub Gruzja, które zapraszają do siebie turystów otwartością, ciekawą kulturą, wspaniałymi atrakcjami i pyszną kuchnią. Wakacje sprzyjają poznawaniu nowych rzeczy.

Jakiegokolwiek miejsca by nie wybrać, należy wcześniej sprawdzić czy na pewno jest tam bezpiecznie. Pracownicy biur podróży na bieżąco śledzą sytuację, dlatego klienci mają pewność, że na urlopie nie powinno wydarzyć się nic złego. Oczywiście, zdarzają się niepodziewane wypadki losowe, ale od takich, turyści posiadają ubezpieczenie.

Author: spokojnewakacje.pl