Weekend w SPA – wszystko, co musisz wiedzieć o hydroterapii

Hydroterapia bywa nazywana również akwaterapią. Jest to jednej z działów fizjoterapii wykorzystujący lecznicze działanie wody. Hydroterapia zyskuje coraz większą popularność głównie ze względu na efekty, jaki przynosi. Woda nie tylko skutecznie pomaga leczyć różnego rodzaju schorzenia oraz niwelować dolegliwości bólowe, ale także relaksuje i odpręża. Warto bliżej przyjrzeć się tej metodzie i dowiedzieć, na czym dokładnie polega oraz jakie korzyści przynosi.

Na czym polega hydroterapia?

W hydroterapii stosuje się wodę w różnym stanie skupienia, czyli w postaci ciekłej, stałej oraz gazowej. Jest on dobierany indywidualnie do potrzeb pacjenta. Stosowanie tej metody jest wskazane szczególnie profilaktyce oraz leczeniu chorób dotyczących przede wszystkim układu ruchu, krążenia oraz oddechowego. Wzmacnia mięśnie oraz zmniejsza dolegliwości bólowe związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem stawów. Hydroterapia może być stosowana również w przypadku zdrowych osób, które chcą zadbać o prawidłowe funkcjonowanie układu ruchu, a także wzmocnić odporność. Zabiegi przy użyciu wody wpływają pozytywnie również na samopoczucie i pomagają skutecznie się odprężyć. Do tego, aby skorzystać z zabiegów z zakresu hydroterapii trzeba znaleźć komfortowy hotel z basenem podkarpackie, to jeden z regionów na terenie kraju, w którym takie funkcjonują. Kilka dni w takim luksusowym SPA, a m.in. woda zdziała cuda.

Najpopularniejsze zabiegi z zakresu hydroterapii

W hydroterapii wykorzystuje się wodę nie tylko w różnym stanie skupienia, ale także pod zmiennym ciśnieniem i o odpowiednio dopasowanej temperaturze. Dzięki temu możliwe jest skuteczne zapobieganie oraz leczenie różnego rodzaju dolegliwości. Do najpopularniejszych zabiegów zaliczyć można przede wszystkim:

  • Kąpiele perełkowe– polegające na zanurzeniu ciała w pozycji leżącej i masażu za pomocą bąbelków wody. Taki zabieg świetnie łagodzi ból i poprawia krążenie krwi.
  • Kąpiele solankowe– wykonywane w wodzie wzbogaconej dużą ilością odżywczych minerałów. Poprawiają metabolizm, działają przeciwbólowo oraz wpływają pozytywnie na kondycję i wygląd skóry.
  • Hydromasaże– to zabiegi, podczas których poszczególne obszary ciała masowane są wodą wydostającą się z dyszy pod dużym ciśnieniem. Sprawdzają się przede wszystkim w przypadku schorzeń układu oddechowego, krążenia, a także nerwowego.
  • Kąpiele zmiennocieplne– polegające na traktowaniu kończyn górnych i dolnych naprzemiennie wodą o różnej temperaturze. Pomaga skutecznie rozluźnić zbyt mocno spięte mięśnie, zredukować stres i odprężyć się.

Kto powinien zdecydować się na hydroterapię?

Hydroterapia przynosi świetne efekty w profilaktyce oraz leczeniu. Na tego rodzaju zabiegi powinny zdecydować się przede wszystkim osoby zmagające się z problemami ze stawami, kośćmi oraz mięśniami, ale również te, które żyją w ciągłym stresie. Woda działa dobroczynnie także w przypadku chorób układu oddechowego, gdyż łagodzi napięcie mięśni i ułatwia oddychanie. Poprawia ogólne krążenie krwi i zmniejsza ciśnienie. Hydroterapia jest pomocna również w łagodzeniu dolegliwości bólowych oraz dochodzeniu do sprawności po udarach i urazach mózgu. Wpływ pozytywnie na układ nerwowy, dlatego na tego rodzaju zabiegi powinny zdecydować się również osoby cierpiące na przewlekłe zmęczenie, narażone na długotrwały stres, przemęczone. Woda nie tylko łagodzi napięcie, ale wpływa pozytywnie na samopoczucie i skutecznie poprawia humor. Woda uzdrawia, to jest wiadome od dawna. W połączeniu z cudownymi, relaksującymi masażami, basenem i sauną da efekty, które na długo pozwolą zapomnieć o dolegliwościach. Dlatego hotel z basenem podkarpackie, to doskonały miejsca, w którym można zregenerować i ciało i duszę.

Author: spokojnewakacje.pl