Sardynia w kwietniu? Dlaczego nie!

Kwiecień raczej nie należy do ulubionych miesięcy Polaków planujących podróże, zwłaszcza zagraniczne. Dużo większą popularnością cieszą się wyjazdy w maju i w czerwcu. Powód? Podejrzenia co do lepszej pogody, wyższej temperatury wody, bliskość wakacji i oczywiście długie weekendy, które pozwalają wypocząć bez konieczności brania urlopu. My jednak przekonujemy, że kwiecień również może być świetnym momentem na krótki i atrakcyjny wyjazd turystyczny. Wszystko jest kwestią obrania odpowiedniego kierunku. Nasza propozycja? Sardynia w kwietniu to zawsze strzał w dziesiątkę, a kilka argumentów znajdziesz w tym artykule.

Nieoczywista destynacja

Co prawda Sardynia nie jest całkowicie anonimowym kierunkiem podróży, ale trzeba też sobie jasno powiedzieć, że nie budzi takiego zainteresowania jak Włochy kontynentalne czy Sycylia. To bardzo dobra wiadomość dla osób, które szukają mniej oczywistych destynacji, ponieważ nie przepadają za tłumami, wycieczkami all inclusive z darmowym alkoholem i „zaliczaniem” kolejnych atrakcji utartymi szlakami.

Jednocześnie Sardynia jest niezwykle ciekawym kierunkiem, kuszącym bajecznymi plażami, przepięknym lazurem morza, fantastyczną pogodą i światowej klasy zabytkami. To miejsce godne odkrycia, w zasadzie o każdej porze roku, również wczesną wiosną.

Mało turystów

To, że Sardynia nie jest szczególnie oblegana przez Polaków, wcale nie oznacza, że nie zaglądają na nią turyści z innych krajów. Wprost przeciwnie: ta włoska wyspa cieszy się ogromnym powodzeniem m.in. wśród Niemców, Brytyjczyków, Holendrów czy Duńczyków.

Jeśli nie lubisz przeciskać się przez tłum turystów i tracić czasu na stanie w kolejkach do największych atrakcji, to wybierz się na Sardynię tuż przed startem sezonu lub zaraz po nim. Kwiecień to idealny moment.

W tym miesiącu turystów na wyspie jest stosunkowo niewielu, dlatego można ją zwiedzać w spokoju, nie ma również problemu z dostępnością przewodników, co potwierdziliśmy w lokalnym biurze Alghero Tours, specjalizującym się w organizowaniu wycieczek zarówno dla turystów indywidualnych, jak i grup zorganizowanych.

Alghero Tours oferuje o wiele ciekawsze wycieczki niż biura podróży, mogąc również dopasować plan zwiedzania wyspy do indywidualnych oczekiwań, zapewniając przy tym opiekę polskojęzycznego tłumacza.

Rusza sezon turystyczny

Wiele osób, zwłaszcza niemających dzieci w wieku szkolnym, planuje podróże poza sezonem. To bardzo dobry sposób na oszczędności. Sardynia w kwietniu jest u progu nowego sezonu turystycznego, co jest o tyle ważne, że można już liczyć na dostępność większości atrakcji.

Często jest niestety tak, że odwiedzając jakieś miejsce poza sezonem jesteśmy skazani na ograniczoną ofertę np. gastronomiczną. W kwietniu na Sardynii nie ma z tym żadnego problemu, ponieważ właśnie wtedy wyspa szybko budzi się do życia.

Gwarantowana dobra pogoda

Sardynia leży na Morzu Śródziemnym, blisko wybrzeża Afryki, co samo w sobie daje gwarancję łagodnego, bardzo przyjemnego klimatu. Dzięki temu jest to destynacja całoroczna.

W kwietniu na Sardynii można liczyć na wiele godzin ze słońcem, umiarkowane zachmurzenie, brak upałów oraz temperatury na poziomie około 20 stopni Celsjusza. Co ważne, temperatura wody już zbliża się do około 17-18 stopni, dlatego można nawet pomyśleć o kąpielach, do czego zachęcają bajeczne plaże.

Nieco niższe ceny

Jeśli nie lubisz przepłacać za usługi turystyczne lub po prostu należysz do oszczędnych turystów, którzy dzięki temu mogą sobie pozwolić na częstsze wyjazdy, to Sardynia w kwietniu spełni Twoje oczekiwania. Nie jest to tani kierunek, ale wczesną wiosną poziom cen np. noclegów czy posiłków w restauracji jest na naprawdę akceptowalnym poziomie.

Wciąż nie wiesz, czy Sardynia w kwietniu to dobra propozycja dla Ciebie? Koniecznie zajrzyj do artykułu na stronie https://www.algherotours.com/pl/sardynia-w-kwietniu-5-argumentow-ze-to-dobry-pomysl/, w którym znajdziesz więcej argumentów przemawiających za wybraniem właśnie tego kierunku wiosennej podróży.

Author: spokojnewakacje.pl