Udogodnienia w kamperze, na które warto postawić

Caravaning jest świetnym hobby, ale też stylem życie. Jednak wielu osobom jazda kamperem kojarzy się raczej z brakiem wygody, a tak przecież wcale nie musi być. Otóż może to być wygoda, a wręcz maksymalny komfort. Wystarczy tylko zadbać o właściwie udogodnienia. Jakie wybrać?

Pojemne meble to podstawa

Caravaning nie jest tanim hobby i to fakt niezaprzeczalny. Jednak, gdy raz się zainwestuje w udogodnienia, to trzeba przyznać, że można się nimi cieszyć przez zdecydowanie dłuższy czas. Na początek musimy wspomnieć, że wybór mebli do kampera ma duże znaczenie. W tym przypadku warto zainwestować w zabudowę. Dzięki niej zyska się wiele miejsca do przechowywania, co niewątpliwie sprawdzi, gdy lubicie dłuższe wycieczki. W takich meblach możecie pomieścić nie tylko zastawę, ale też puszki czy nawet awaryjny materac. Nie można także zapominać, że przyda się stół, wszak jedzenie posiłków stanie się jeszcze wygodniejsze. Ale stół powinien być rozkładany. Dzięki temu znowu zyskacie przestrzeń, gdzie dzieci mogą się bawić czy kolorować kolorowanki. Zatem już takie proste rozwiązania mają duże znaczenie i rzeczywiście zapewniają maksimum wygody podróżowania.

Ciepło woda – luksus, na który możesz sobie pozwolić także w podróży

Któż z nas nie lubi po całym dniu wziąć ciepłego prysznica i zwyczajnie się zrelaksować. Jednak podróżowanie kamperem często wiązało się z koniecznością zatrzymywania się na stacjach benzynowych i korzystania z ogólnodostępnych pryszniców, co rzecz jasna stało w opozycji do słowa „wygoda”. Na szczęście i to w myśl zasady, życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać, można zakupić dobry bojler, ale też zakupić mały zestaw prysznicowy. Jeżeli Wasza przyczepa czy kamper jest większy, to zapewne miejsce na to się znajdzie. Tym bardziej że takie rozwiązanie wcale nie zajmuje wiele przestrzeni. Ale zacznijmy może od tego, jaki bojler wybrać? W tym przypadku wielkość należy dostosować do powierzchni kampera. Oczywiście dla większości osób wystarczy bojler 5-litrowy, który rzecz jasna powinien być trwały i odporny na korodowanie.

Przedsionek do przyczepy kempingowej to must have

Wygoda rzecz ważna i to oczywiste, ale trzeba przyznać, że podróżując całą rodziną człowiek od czasu do czasu ma ochotę pobyć sam, albo też z dala od dzieci, które w tym czasie oglądają bajki na laptopie. Skoro wiecie już, że są bezpieczne, to czas znaleźć dla siebie chwilę i się zrelaksować i tutaj z pomocą może przyjść przedsionek do przyczepy kempingowej. Co ciekawe można go dobrać do kampera, wszak wtedy warto wybrać taki w formie namiotu. Jedno jest pewne za jego sprawą zyskacie dodatkowe miejsce, w którym możecie się zrelaksować. Ale to też dodatkowe miejsce do spania. Przedsionki do przyczep kempingowych dostępne są w wielu wariantach, zatem zapewne znajdziecie coś dla siebie. Możecie wybrać takie w formie ściany przedniej, ale i wersję, która będzie służyć jako dodatkowa sypialnia. Dostępne są również modele zimowe, lekkie czy z pompowanym stelażem. Jedno jest pewne – każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

Kuchenka ze zlewem to dobry wybór

Chcąc zaoszczędzić podczas caravaningu wiele osób przygotowuje posiłki samodzielnie. To także dobra opcja, gdy ma się małe dzieci, które często są nie tylko marudne, ale i wybredne. Dlatego też w kamperze nie może zabraknąć kuchenki ze zlewem. Można postawić na model prostokątny, zatem zarówno kuchenka jest prostokątna, jak i zlewozmywak. Warto by występowały osobne pokrywy szklane, co zapewnia jeszcze większą wygodę i komfort użytkowania. Dla bezpieczeństwa palniki powinny być wyposażone w funkcję czujnika płomienia oraz funkcję termoregulatora. Można wybrać kuchenkę gazową bądź też elektryczną. A jeżeli macie dodatkowe fundusze, to warto zastanowić się jeszcze nad zmywarką oraz kuchenką mikrofalową, które jeszcze bardziej ułatwią podróżowanie kamperem, ale też zapewnią większy komfort, a wręcz luksus.

Jak widzicie rzeczywiście odpowiednio dobrane sprzęty czy małe udogodnienia sprawią, iż nawet długa podróż kamperem będzie wygodna i komfortowa. Dlatego też nie warto zastanawiać się dwa razy, lecz warto zainwestować w funkcjonalne udogodnienia.

Author: spokojnewakacje.pl