Zamki które warto zobaczyć

Zwiedzanie zamków jest jak zanurzenie się w historię i przeszłość. Odkryj historię królów, sojusze i wendety, historię terytoriów europejskich, wojen, regionów i narodów, historię rodzin, które stworzyły i uczyniły Europę. Odkryj najpiękniejsze zamki w Europie.

1. Pałac Pena

Park i pałac w Penie, położony na wzgórzach Sintra, są owocem twórczego geniuszu króla Ferdynanda II i największym wyrazem XIX-wiecznego romantyzmu w Portugalii, oznaczając wyraźne wpływy architektury manuelińskiej i mauretańskiej. Pałac został zbudowany w taki sposób, aby był widoczny z dowolnego miejsca w parku, który składa się z lasu i bujnych ogrodów z ponad pięcioma różnymi gatunkami drzew pochodzących z czterech krańców ziemi.

2. Zamek Alcazar

Alcazar w Segowii (dosłownie Zamek Segovia) to kamienna fortyfikacja, położona na starym mieście w Segowii w Hiszpanii. Wznoszący się na skalistej skarpie nad zbiegiem rzek Eresma i Clamores w pobliżu gór Guadarrama, jest jednym z najbardziej charakterystycznych pałaców zamkowych w Hiszpanii ze względu na swój kształt – jak dziób statku. Alcazar został pierwotnie zbudowany jako forteca, ale od tego czasu służył jako pałac królewski, więzienie
państwowe, Royal Artillery College i akademia wojskowa. Zamek jest jedną z inspiracji zamku Kopciuszka Walta Disneya.

3. Zamek zakochany w wietrze

Zakochany w wietrze – zamek ze wspaniałymi budowlami wykonanymi z marmuru i przemodelowanego wapienia z bajek utalentowanego architekta i marzyciela Georgija Tumpałowa. Jedyny nowo wybudowany zamek w Europie.

Zamek w miłości z wiatrem – bajka nad morzem. Miejsce, w którym budowany jest Zamek, to wyjątkowe zjawisko naturalne. Tutaj wiatr kocha słońce i zawsze, gdy świeci słońce, jest wiatr. Na tym pustym polu w pobliżu wsi Georgi Tumpałow, architekt i deweloper, postanowił spełnić dziecięce marzenie – zbudować zamek, który istnieje tylko w bajkach. Ale sen nigdy nie przychodzi sam. Tumpałow przyciągnął do skromnej wioski Ravadinovo, stojącej 6 km od Sozopolu, ogromne rzesze turystów z całego świata. Zamek otrzymał nagrodę za najbardziej atrakcyjne miejsce turystyczne roku przez Bułgarskie Stowarzyszenie Hoteli i Restauracji. W 2013 roku Walt Disney wykorzystał swój naturalny wystrój do stworzenia filmu Śpiąca królewna. W 2016 r. Zamek zdobył pierwszą nagrodę międzynarodowego konkursu „A’ Design Awards 2016 ”w kategorii:„ Hotelarstwo, rekreacja, podróże i turystyka ”.

4. Zamek Neuschwanstein

Siedem tygodni po śmierci króla Ludwika II w 1886 roku Neuschwanstein został otwarty dla publiczności. Nieśmiały król zbudował zamek, aby wycofać się z życia publicznego – teraz ogromna liczba ludzi przybyła, aby zobaczyć jego prywatne schronienie.
Dziś Neuschwanstein jest jednym z najpopularniejszych wszystkich pałaców i zamków w Europie. Każdego roku 1, 4 miliona osób odwiedza „zamek bajkowego króla”. Latem około 6000 odwiedzających dziennie przepływa przez pokoje przeznaczone dla jednego mieszkańca.

 

Author: spokojnewakacje.pl