Ośrodek polskiego narciarstwa – Szczyrk. Ferie zimowe w górach – kwatery Szczyrk

Szczyrk jest głównym ośrodkiem polskiego narciarstwa. Co roku przyjeżdża tutaj około milion turystów. miłośnicy białego szaleństwa, którzy spędzają ferie zimowe w górach, wybierają właśnie tą miejscowość. Doskonale przygotowane trasy, odpowiednio naśnieżone i zadbane to wizytówka tego miejsca.
Jednak miejscowość ta to nie tylko sport. To również wiele zabytków, głównie architektury drewnianej. Najciekawszym przykładem jest kościół świętego Jakuba o zrębowej konstrukcji, uwieńczony wieżą nakrytą hełmem.

 

Na terenie miejscowości działają liczne ośrodki wypoczynkowe, hotele, pensjonaty i kwatery prywatne. Na turystów czeka ponad 9 tysięcy miejsc. Szczyrk może się pochwalić pierwszą w Polsce kolejką krzesełkową, która przewozi turystów dwuetapowo. Szeroko rozwinięta infrastruktura turystyczna zapewnia profesjonalną obsługę ruchu turystycznego, obszerną bazę noclegową i zaplecze gastronomiczne z wyśmienitą kuchnią góralską, która nie ma sobie równych.
Wśród wielu podgórskich miejscowości wybieranych na ferie zimowe to właśnie tutaj najczęściej organizowane są obozy i zgrupowania. Coraz częściej miejsce to doceniają turyści zagraniczni, którzy chętnie spędzają tu swoje urlopy.

Author: spokojnewakacje.pl