Wypoczynek w górach – przyjemne z pożytecznym

Zastanawiasz się gdzie spędzić wiosenny urlop? Najlepszym planem na przyjemny (a zarazem pełen korzyści zdrowotnych) majówkowy lub czerwcowy wypad są zdecydowanie góry.

Zalety wynikające z pobytu w górach

Oczywistą zaletą pobytu w górach są piękne, niepowtarzalne widoki oraz bogactwo flory i fauny, które możemy podziwiać na rozlicznych szlakach turystycznych. Kiedy jednak mowa o Górach nie możemy pominąć ich zbawiennego wpływu na kondycję i ogólne samopoczucie naszego organizmu. Przede wszystkim znajdując się powyżej 1000 metrów nad poziomem morza nasze organizmy zwiększają produkcję czerwonych krwinek a także przyspieszają transportowanie tlenu oraz składników odżywczych. Dzięki tym zmianom zachodzącym w naszym organizmie możemy liczyć na poprawę naszej kondycji a także ogólnego samopoczucia i zdolności koncentracji. Wędrówki po górach dodatkowo wzmacniają nasze mięśnie oraz stawy, a także hartują organizm. Góry zapewniają nam także okazję do psychicznego odpoczynku poprzez możliwość wyciszenia się, odstresowania i dotlenienia – wszystko to działa bardzo kojąco na organizm i umożliwia mu regenerację i tak zwane “naładowanie baterii”. Kiedy już wiesz ile korzyści przynosi pobyt w górach czas zastanowić się dokąd konkretnie jechać.

Karkonosze – wyjątkowe pasmo górskie

Pytasz dlaczego takie wyjątkowe? Otóż jest to najwyższe pasmo górskie, którego głównym grzbietem przebiega dodatkowo granica polsko-czeska. Dzięki licznym malowniczym strumykom oraz wodospadom Karkonosze są uznawane za jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce. Ciekawostką dla niektórych może być fakt, że Wodospad Kamieńczyka (znajdujący się po polskiej stronie Karkonoszy) był wykorzystany jako scenografia przy tworzeniu filmu “Opowieści z Narnii”.

Miasto pod Śnieżką – zalety Karpacza

Zastanawiając się nad tym, w którym górskim mieście najlepiej się zatrzymać koniecznie należy wziąć pod uwagę Karpacz. To malowniczo położona miejscowość – znajduje się u stóp Śnieżki (czyli najwyższego szczytu Karkonoszy), w dolinie rzeki zwanej Łomnicą. Karpacz to turystyczna miejscowość, która obfituje w liczne górskie szlaki, na przykład, bardzo popularny i lubiany, czerwony szlak przez Kocioł Łomniczki prowadzący wprost na szczyt Śnieżki. Górskie wędrówki to nie jedyna atrakcja jaką może zapewnić Wam ta miejscowość. Karpacz obfituje również w różnego rodzaju zabytki warte zwiedzenia. Koniecznie należy również udać się na ulicę Strażacką, na której można znaleźć oznaczony punkt anomalii grawitacyjnej – puszka ułożona na stoku będzie turlać się w górę nie w dół! Odwiedzając Karpacz możemy również przenieść się do całkowicie innego świata, a to za sprawą tak zwanego “Western City” – czyli miasteczka prosto z Dzikiego Zachodu, znajdującego się w okolicy. Propozycją dla fanów Laponii może być natomiast znajdująca się za górnym Karpaczem Lapońska Wioska Kalevala. Rozrywki może dostarczyć także całoroczny tor saneczkowy.

Chcąc spędzić naprawdę niezapomniane chwile w górach warto również zadbać o odpowiednie miejsce na nocleg. Spa w Karpaczu to miejsce, które oferuje najwyższy standard wypoczynku. Znajdziesz tam ciekawe pakiety na majówkowy lub czerwcowy (i nie tylko!) pobyt w górach. W zależności od potrzeb możesz wybrać apartamenty o różnej powierzchni. Dodatkowym udogodnieniem jest bliskość restauracji, a prawdziwą wisienką na torcie – strefa SPA. Wystarczy kilka dni byś poczuł się jak nowonarodzony!

Author: spokojnewakacje.pl