Gdzie na wakacje w listopadzie – atrakcyjne kierunki

Choć większość osób planuje urlop latem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyjechać na wczasy w innym terminie i cieszyć się wspaniałą pogodą. Gdzie wybrać się na wakacje w listopadzie?

Sezon letni to czas urlopów, co ma swoje minusy. Jako że większość osób wybiera się wtedy na wakacje, wszędzie są tłumy, a ceny w miejscowościach turystycznych przyprawiają o zawrót głowy. Warto więc zaplanować urlop w innym terminie, gdy turystów jest mniej, a i ceny są bardziej przystępne. Atrakcyjnym miesiącem na wakacje poza sezonem jest listopad. Gdy w Polsce jest już zimno i szaro, w wielu miejscach świata pogoda jest słoneczna, idealna na zwiedzanie lub wylegiwanie się na plaży. Nie zawsze trzeba jechać daleko, bo nawet w Europie znajdziemy miejsca na komfortowy wypoczynek. Gdzie warto wybrać się na wakacje w listopadzie?

Gdzie na wakacje w listopadzie?

Niższe ceny, mniejsze tłumy i większa szansa na otrzymanie urlopu w pracy to ogromne plusy wakacji poza sezonem letnim. Dobrym terminem jest listopad, gdy za oknem jest już ponuro i chcielibyśmy zyskać odrobinę słońca. Gdzie na wakacje w listopadzie? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chciałyby spędzić ten czas w miejscu, gdzie świeci słońce, a temperatury są wysokie. Wbrew pozorom wybór kierunków jest duży. Listopad to idealny czas na wyjazd w odległe miejsca. Jednym z atrakcyjnych kierunków jest Kuba, która leży w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim. Przez cały rok są tu idealne temperatury do plażowania, więc i w listopadzie czekają nas wczasy pełne letnich aktywności. Idealnym miejscem na egzotyczne wakacje jest też Tajlandia, gdzie w listopadzie jest pełnia lata. Temperatury często przekraczają 30 stopni, są więc idealne warunki do kąpieli w morzu i uprawiania sportów wodnych. Znajduje się tam również mnóstwo atrakcji turystycznych, dlatego Tajlandia jest idealnym kierunkiem, jeśli chcemy oderwać się od szarej codzienności.

Urlop w listopadzie – czy trzeba wyjeżdżać daleko?

Nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby cieszyć się słońcem w listopadzie. Również kraje leżące na Morzu Śródziemnym zapewnią nam udane wakacje. Warto wybrać się na Cypr, gdzie temperatura w listopadzie wynosi około 22 stopni. Nie ma już więc upałów, jednak są idealne warunki, aby korzystać ze słońca. Mamy pewność, że niekorzystne warunki atmosferyczne, np. deszcz, nie pokrzyżują nam planów. Jest to więc idealny kierunek dla osób, które chcą zobaczyć piękne plaże, ale nie czują się dobrze w czasie upałów. Również w Egipcie nie jest już zbyt upalnie, jest natomiast wystarczająco ciepło, aby korzystać z uroków plażowania. Jest to więc idealny kierunek na wakacje z rodziną. Dużą popularnością cieszą się też Wyspy Kanaryjskie, czyli składający się z kilku wysp archipelag położony na Oceanie Atlantyckim. Listopad zawsze jest tu słoneczny, dlatego warto odwiedzić Teneryfę, czy Gran Canarię. 

Dlaczego warto wyjechać na wakacje w listopadzie?

Wakacje w listopadzie mają kilka zalet, które sprawiają, że warto rozważyć wyjazd w tym terminie. Jako że większość osób planuje wczasy w lipcu i sierpniu, otrzymanie urlopu w pracy może być wtedy trudne. Z kolei w listopadzie zwykle nie ma z tym problemu, dlatego nie musimy stresować się, czy nasze plany dojdą do skutku. W wielu miejscach na świecie również ceny są wtedy dużo niższe niż w sezonie turystycznym. Planując wakacje w listopadzie, można więc sporo zaoszczędzić. Jako że wczasy w listopadzie nie są tak popularne, jak w miesiącach letnich, biura podróży oferują wtedy atrakcyjne wyjazdy last minute, dzięki którym możemy wybrać się na spontaniczne wczasy w ciekawe miejsca. Warto więc wybrać się na wakacje w listopadzie i oderwać na chwilę od jesiennych dni.

Author: spokojnewakacje.pl