Poznań – miasto, które zachwyca, a hotele w nim zapewniają pełen komfort pobytu

Które miasto w centralnej Polsce jest w stanie zaoferować coś wyjątkowego zarówno miłośnikom historii i sztuki, jak i wypoczynku na świeżym powietrzu w otoczeniu natury? Choć odpowiedzi może być kilka, jedna z nich z pewnością brzmi: Poznań. Zwłaszcza że hotele działające w sercu Wielkopolski mogą zapewnić wszystkim przybyszom najwyższy komfort wypoczynku. Niezdecydowanym podpowiadamy, dlaczego warto wybrać właśnie to miasto!

Olśniewające Stare Miasto

Poznawanie miasta warto zacząć od samego centrum i starówki, zwłaszcza że w jej pobliżu znajdują się liczne hotele. Jej ozdobę stanowi ratusz z 1300 roku, przebudowany w XVI stuleciu według projektu, którego autorem był ceniony włoski architekt Giovanni Battista di Quadro. To dzięki jego inwencji budynek stanowi jedną z pereł polskiego i europejskiego renesansu. Ratusz to oczywiście nie wszystko – amatorów zabytkowej architektury  zachwyci barokowa Fara Poznańska. A jeśli już jesteśmy przy temacie świątyń – obowiązkowym punktem programu zwiedzania powinna być Bazylika archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu na Ostrowie Tumskim, zwieńczenie Traktu Królewsko-Cesarskiego, którym warto się przejechać, gdy już opuścimy hotel.

Centrum to nie tylko starówka!

Serce Poznania obfituje także w wiele innych atrakcji architektonicznych – przy ulicy Święty Marcin, w pobliżu Zamku Cesarskiego, wznosi się kompleks wysokościowców Alfa z przełomu lat 60. i 70. XX wieku, wizytówek wielkomiejskiego budownictwa PRL-u. I to właśnie w jednym z trzech budynków mieści się hołdujący modernizmowi Hotel Altus, w którym na gości czeka aż 109 klimatyzowanych pokoi z pięknym widokiem na miasto. W ścisłym centrum znajdują się też najważniejsze muzea miasta – Narodowe, Sztuk Użytkowych, Archeologiczne, Niepodległości, Farmacji czy… Rogala. Co warto zaznaczyć, tylko kilometr dzieli dawne domy towarowe Alfa od dworca kolejowego czy Międzynarodowych Targów Poznańskich!

A gdyby tak postawić na naturę?

Poznań ma też inne oblicze – zielone, zachwycające bogactwem fauny i flory. Udając się na wycieczkę nad Maltę, warto zahaczyć o wspaniałe Nowe ZOO, natomiast z centrum, gdzie znajdują się najważniejsze hotele w Poznaniu, zdecydowanie bliżej nam do Starego. Miłośnicy długich spacerów mogą nasycić się świeżym powietrzem podczas wielogodzinnych spacerów po Cytadeli lub odwiedzić nieco mniejszy, lecz równie atrakcyjny park Wilsona, w którym mieści się słynna Palmiarnia.

Bogata oferta kulturalna

Pisząc o atrakcjach turystycznych w Poznaniu, musimy wspomnieć o ofercie kulturalnej tego miasta, która wiele osób skłania do rezerwacji pokoi w wybranym hotelu. Na przełomie czerwca i lipca nad brzegiem Malty już od ponad 30 lat odbywa się Malta Festival Poznań, na którym teatr, film i muzyka zaspokajają potrzeby estetyczne festiwalowiczów z całej Europy, oblegających w tym czasie hotele w Poznaniu. Fani hip-hopu z pewnością odnajdą się na koncertach z cyklu Hip-Hop Festival Poznań. Po rezerwacji pokoi warto też zapoznać się programem przygotowywanym przez Centrum Kultury Zamek, obfitującym w atrakcje ze wszystkich dziedzin sztuki – Festiwal Fabuły czy Poznań Poetów to tylko niektóre z nich!

Jeśli zastanawiasz się, jakie hotele Poznań udostępnia swoim entuzjastom i odkrywcom, koniecznie zapoznaj się z ofertą Hotelu Altus. Rezerwacja pokoi w tym magicznym miejscu to pierwszy etap pięknej przygody!

Author: spokojnewakacje.pl