Poznań – perła Wielkopolski. Atrakcje turystyczne w Poznaniu – wycieczki autokarowe

Poznań jest największym miastem Wielkopolski. Mnóstwo zabytków ciekawe muzea i unikalne pamiątki narodowe sprawiają, że miasto jest odwiedzane przez turystów zarówno tych z Polski jak i z zagranicy.
Największe atrakcje turystyczne w Poznaniu to Stary Rynek z przepięknymi zabytkami architektury. Na pierwszym planie ratusz z przełomu XIII i XIV wieku. Wewnątrz budynku mieści się Muzeum Historii Miasta Poznania, od którego warto rozpocząć przygodę z miastem. Staromiejski rynek zabudowany jest uroczymi kamienicami z podcieniami. W większości z nich działają muzea i instytucje kulturalne. Poznań to również miasto z pięknymi kościołami. Jeden z nich, wyjątkowo cenny to pojezuicki kościół farny św. Magdaleny i Stanisława.

 

Ciekawa polichromia ścienna i wyszukane sztukaterie to prawdziwe dzieła sztuki. Dużą atrakcją w Poznaniu jest palmiarnia w parku Wilsona, jedna z największych w Europie. Poznań to nie tylko zabytki. To również prężnie rozwijające się współczesne miasto, to duży ośrodek przemysłowy z licznymi zakładami. To tutaj znajdują się siedziby wielu wyższych uczelni a Międzynarodowe Targi Poznańskie znane są na całym świecie. Ze względu na duży obszar miasta warto skorzystać z oferty biur, które organizują wycieczki autokarowe zarówno po samym Poznaniu jak i jego okolicach.
Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji turystycznych w Poznaniu, ponieważ samych zabytków jest około 450. Warto jednak poznać chociaż ich część i zagłębić się w historii miasta.

Author: spokojnewakacje.pl