Pole namiotowe-sposób na tani nocleg?

Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie wakacji pod namiotem. Czy nocowanie na polu biwakowym może być opłacalne?

Ile może kosztować nocleg w namiocie? Wiele osób, myśli że płaci tylko za miejsce, w którym możemy rozbić swój namiot, lecz w praktyce jest trochę inaczej. Na polu namiotowym dokonujemy opłaty za trzy różne części składowe, w które wliczana jest: opłata za namiot, opłata za osobę i opłata za pojazd, którym się poruszamy. Zazwyczaj do opłat wymienionych powyżej, doliczana jest jeszcze opłata klimatyczna i opłata za prąd. W Polsce na niektórych obiektach płatny jest też prysznic, dlatego szukając odpowiednich ogłoszeń, zwracajmy uwagę, aby koszty korzystania z sanitariatów były wliczone w cenę naszego pobytu. Okonin pole namiotowe na swoich stronach internetowych oferuje przykładowe ceny za pobyt na danym obiekcie. Ceny wahają się zazwyczaj pomiędzy 50 a 70 zł przy pobycie dwóch osób.

 

Wybierając nocleg na polu namiotowym, możemy wymienić wiele korzyści:

– jeżeli w namiocie przebywa czteroosobowa rodzina, taka opcja opłaca się najbardziej, bowiem ponosimy jednorazową opłatę za samochód oraz za namiot (nie wliczając wszystkich osób, które płacą za każdą dobę pobytu)
– jeśli planujemy nasz pobyt na dłuższy okres istnieje szansa wynegocjowania niższej ceny, zazwyczaj jeśli spędzamy dwa-trzy tygodnie w tym samym miejscu.
– możliwość przygotowania tanich posiłków. Nocowanie na polach namiotowych na pewno ułatwi nam gotowanie. Można wziąć ze sobą kuchenkę elektryczną albo butlę gazową i przygotowywać obiady samodzielnie, bądź upiec świeżą rybę przy ognisku. Zazwyczaj w prywatnych kwaterach nie mamy takich możliwości.

 

Author: spokojnewakacje.pl