Aktywny urlop nad Chańczą

Jeśli szukamy idealnego miejsca do spędzenia aktywnie czasu na weekend, warto rozważyć wyprawę nad wodę, na przykład w okolice zbiornika Chańcza. Świetne warunki oferują na przykład domki Chańcza, gdzie przyjemnie można spędzić czas. Co takiego można robić w okolicy?

Domki Chańcza – szansa na aktywny relaks

Chańcza to zbiornik retencyjny, znajdujący się nieopodal miejscowości o tej samej nazwie, w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego. Ukształtowanie terenu wokół jest naprawdę malownicze i daje szanse na bardzo aktywne spędzanie wolnego czasu.
Idealne warunki znajdą tu wszyscy, którzy kochają spędzać czas nad wodą. Jeden z brzegów zajęła piękna, piaszczysta plaża, z możliwością wypożyczenia sprzętu wodnego, np. rowerów wodnych. Bardziej aktywni mogą również wybrać się na spływ kajakowy.

Oprócz sportów typowo wodnych, warto też wybrać się na spacer po okolicznych lasach. Teren zbiornika znajduje się w malowniczym Cisowsko-Orłowiński Parku Krajobrazowym, a niedaleko również powstał Chmielnicko-Szydłowiecki Obszar Chroniony Krajobrazu, który pełni funkcję łącznika pomiędzy różnymi parkami krajobrazowymi.

Każdy znajdzie tu idealne warunki do odpoczynku, wedle prywatnych upodobań i gustów.

Author: spokojnewakacje.pl