10 pomysłów na prezent dla podróżnika

Wybór idealnego prezentu dla podróżnika to nie lada wyzwanie. Kierując się wyborem prezentu, musimy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność, w końcu jeśli mamy kupić coś osobie, która kocha podróże – niech będzie to coś co na pewno jej się przyda, a przy tym (miejmy nadzieję!) wywoła uśmiech na jej twarzy.

1. Kubek emaliowany – taki kubek jest wytrzymały na wysokie temperatury, możemy używać go na otwartym ogniu, na gazie, a nawet indukcji! Jest to więc idealny kubek zadaniowy – świetny na wyprawę do lasu, czy w góry. Dodatkowo, możemy znaleźć mnóstwo pięknych wzorów kubków, czy to z grafikami podróżniczymi, czy też z cytatami – wybór jest ogromy.
2. Mapka świata – zdrapka – taka mapka nie tylko wygląda genialnie na ścianie, ale również posłuży jako swoisty pamiętnik z podróży – za każdym razem gdy nasz podróżnik odwiedzi nowe miejsce, zdrapuje je na mapce – a tym samym Tworzy swoją unikalną mapę podróży.
3. Odzież termoaktywna – dla fanów zimowych sportów i podróży – nie tylko uchroni przed chłodem, ale dodatkowo ochroni przed nadmiernym wyziębieniem organizmu jednocześnie utrzymując optymalną temperaturę ciała oraz zachowując przy tym wysoki poziom wentylacji.
4. Ciepłe skarpety – wiadomo, skarpetek nigdy za wiele. Idealnym pomysłem dla podróżnika będzie wybór ciepłych skarpet np. z wełny merynosa.
5. Scyzoryk – funkcjonalne i zdecydowanie przydatne urządzenie, a w dodatku może sprawić, że nasz podróżnik poczuje się jak Robinson Crusoe.
6. Czytnik ebooków – może ułatwić życie niejednemu molowi książkowemu, zajmuje mało miejsca, a jednocześnie może pomieścić dziesiątki cyfrowych książek.
7. Stylowa butelka na wodę – najlepiej taka z filtrem! Nie dość, że jest ekologicznie to też pozwala zaoszczędzić na kupowaniu wody butelkowanej. Taka butelka filtrująca pozwala na bezpieczny dostęp do wody praktycznie wszędzie, gdzie podróżujemy.
8. Zdjęcie (lub mapa) ulubionego miasta w ramce – o ile posiadasz wiedzę, na temat ulubionego miasta obdarowywanego może to być świetny prezent. Czy to Paryż, Berlin czy też może miasto pochodzenia, taki dodatek nie tylko wygląda stylowo w mieszkaniu, ale również będzie przypominać o ulubionym miejscu za każdym razem gdy nasz podróżnik spojrzy na zdjęcie.
9. Książka podróżnicza – może to być biografia ulubionego podróżnika, przewodnik czy też książka o kulturze i tradycjach ulubionego kraju, lub takiego, które nasz podróżnik chce odwiedzić – będzie to na pewno inspirujący prezent, motywujący do kolejnych wojaży.
10. Karta podarunkowa – zdecydowanie dobra opcja, jeśli nie jesteś pewien z czego najbardziej ucieszyłaby się obdarowywana osoba, może to być karta podarunkowa do sklepu ze sprzętem, odzieżą sportową lub np. bon podarunkowy do biura podróży.

Author: spokojnewakacje.pl