Najciekawsze greckie wyspy na wakacje

Grecja jest państwem wyspiarskim. Miejsce to można odwiedzić wielokrotnie i zawsze zobaczyć coś zupełnie nowego. Na Grecję składa się ponad 2500 wysp, które świetnie nadają się do wypoczynku aktywnego i biernego. Można plażować, uprawiać sporty wodne, zwiedzać. Do dyspozycji turystów są liczne atrakcje.

Poznaj najciekawsze greckie wyspy na wakacje

Greckie wyspy zachwycają pod wieloma względami. Na szczególną uwagę zasługuje Santorini. Charakterystyczne dla wyspy są białe domy z niebieskimi kopułami. Można liczyć na przepiękne krajobrazy, czarne wulkaniczne plaże, niezwykłe zatoki. Nie brakuje również miejsc z lokalnymi przysmakami. Mnogość zabytków związanych z historią wyspy to kolejna zaleta tego wspaniałego miejsca. Godna polecenia na wakacje jest także wyspa Zakynthos. Będzie to świetna opcja dla osób, które szukają spokoju, chcą wypocząć w ciszy. Wyspa przyciąga turystów swoimi unikalnymi walorami naturalnymi. Pośród bujnej roślinności znajdują się pyszne winogrona, cytrusy, oliwki, porzeczki. Nie brakuje również atrakcji turystycznych.

Dokąd warto pojechać?

Jeśli ktoś chce odwiedzić grecką wyspę, to z pewnością zainteresuje go Kreta znana jako kolebka kultury minojskiej. Znajdują się na niej tysiące jaskiń. Najwięcej zabytków jest w mieście Knossos można przyjrzeć się z bliska ruinom pałacu Minosa. Wielu interesuje mityczny labirynt, zachowała się w dużej części sala tronowa. Można podziwiać również ścienne malowidła. Mnóstwo zabytków i wystaw w muzeach czeka w Heraklionie, czyli stolicy Krety. Piękną wyspą grecką jest Kefalonia, na której można się w pełni zrelaksować. Nie trzeba martwić się rzeszą głośnych turystów. Spędzanie czasu na plaży jest czystą przyjemnością. Zachęcają piękne krajobrazy, turkusowa woda. Największymi atrakcjami są jaskinia Melissani, świątynia Gerasimosa.

Nie można zapomnieć o greckiej wyspie Rodos z pysznym jedzeniem. Mnogość zabytków sprawy, że turyści mają co oglądać. Do dyspozycji jest aż kilkanaście plaż o najwyższej czystości. Można także udać się na plażę przeznaczoną dla naturystów. Warto odwiedzić również wyspę Paros, uznawaną za perłę Cyklad. Będzie to świetna opcja dla miłośników trekkingu. Na uwagę zasługuje także ciekawa architektura. Jest wiele historycznych zabytków. Można liczyć na doskonałe warunki do windsurfingu.

Przeczytaj więcej o Greckich wakacjach!

Author: spokojnewakacje.pl