Pierwsze obozy kiedy jest właściwy moment?

Wyjazd dziecka na obóz lub pierwszą kolonię to wyjątkowy i stresujący moment dla każdego dziecka oraz rodzica. Bardzo często zastanawiamy się, kiedy będzie właściwy moment, by nasz maluch pojechał na swój pierwszy dłuższy wyjazd bez rodziny, w gronie rówieśników. Tak naprawdę trudno wskazać sztywną datę graniczną lub moment, w którym dzieci mogą swobodnie wyruszyć na pierwszą kolonię. Każde dziecko rozwija się w innym tempie, zarówno pod względem fizycznym oraz emocjonalnym, dlatego rolą rodzica jest indywidualne podejście do dziecka oraz wybranie optymalnego momentu.

Czas, w którym nasze dzieci zaczynają interesować się koloniami i pytają, czy będą mogli pojechać na wyjazd ze znajomymi, to właściwy moment, aby zacząć o tym myśleć na poważnie. Entuzjazm dzieci może przelać się na rodziców, żeby zdecydowali się na wysłanie dziecka na obóz. Tak naprawdę do samego końca nie będziemy wiedzieli, czy to właściwy moment, a przekonać się o tym możemy tylko wówczas, gdy dziecko wyjedzie na pierwszą kolonię. Jeżeli w czasie przygotowań będzie pozytywnie nastawione i podekscytowane, to prawdopodobnie to najlepszy możliwy moment.

Dlaczego warto wysyłać dzieci na kolonie?

Wyjazdy na kolonie letnie, obozy zimowe i inny zorganizowany wypoczynek to wyjątkowy czas dla każdego dziecka. Wyjazd na pierwszy dziecięcy obóz to przede wszystkim pierwszy dłuższy wyjazd bez członków rodziny. W ten sposób nasze dziecko będzie uczyło się samodzielności i współpracy z rówieśnikami w zupełnie nowym środowisku. Wyjazd na kolonię uczy większej dbałości o swoje rzeczy oraz odpowiedzialności za swoje zachowanie.

Na koloniach bardzo często nawiązywane są nowe przyjaźnie i znajomości, które mogą przetrwać lata. Współpraca z rówieśnikami oraz odkrywanie nowych miejsc to największe zalety dziecięcych wyjazdów zorganizowanych. Oczywiście kolonie to nie tylko edukacja, ale również doskonała zabawa i odpoczynek dla każdego. Wyjazd w polskie góry lub na piaszczyste bałtyckie plaże może być naprawdę wyjątkowy. Szeroka oferta bezpiecznych kolonii dla dzieci sprawia, że każdy rodzic może wybrać idealny kierunek i termin dla swojego dziecka.

Author: spokojnewakacje.pl