Jednodniowe wycieczki szkolne – wyjątkowa frajda nie tylko dla maluchów!

Wycieczki jednodniowe to ciekawa opcja dla nauczycieli, którzy chcą, chociaż na chwilę wyrwać swoich uczniów ze szkolnych murów. Są o wiele tańsze, niż wyjazdy kilkudniowe – w tym przypadku przy kalkulacji kosztów nie trzeba brać pod uwagę np. opłat za noclegi. Możliwości organizacji takich wyjazdów jest wiele. Chcesz mieć pewność, że podczas wycieczki uczniowie nie będą się nudzić? Sprawdź nasze propozycje wyjazdów na jeden dzień!

Jakie miejsca warto wybrać na wycieczki jednodniowe?

Oferta wycieczek na jeden dzień jest bardzo bogata. Przy podejmowaniu decyzji o tym, gdzie pojechać, warto wziąć pod uwagę lokalizację konkretnej destynacji. Jako, że wycieczka musi się zamknąć w jednym dniu, dojazd nie powinien być zanadto czasochłonny. Warto wybierać miejsca odległe maksymalnie o kilka godzin jazdy. Druga kwestia, na którą warto zwrócić uwagę, to dopasowanie atrakcji do wieku i zainteresowań uczestników.

Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci z pewnością ucieszą się z wyjazdu do Energylandii w Zatorze. Z kolei kopalnia uranu w Kowarach może być ciekawą opcją dla uczniów o konkretnych zainteresowaniach. Z kolei, jeśli chcesz zaplanować jednodniową wyprawę dla najmłodszych dzieci, to postaw na wycieczkę do Parku Bajek, który znajduje się w Karpaczu. Opcja ta jest szczególnie polecana dla szkół z Wrocławia, ze względu na dogodny dojazd, który z przerwą zajmie jedynie ok. 2,5 godziny.

Wycieczki jednodniowe dla pasjonatów historii

Jeśli interesujesz się historią, a Twoich uczniów pasjonują ruiny zamków, to nie musisz się długo głowić nad tym, w jakie miejsce zaplanować wycieczkę jednodniową. Wśród ciekawych propozycji znajdziesz m.in.:

  • zamek Bolków;
  • zamek Chojnik;
  • zamek Czocha;
  • zamek Grodno;
  • zamek Książ.

Podczas wycieczki jej uczestnicy nie tylko doświadczą wyjątkowego spaceru wśród ruin zamczyska, lecz także będą mieli okazję zapoznać się z jego historią i dowiedzą się więcej na temat okresu historycznego, w którym powstał.

Wycieczki na jeden dzień dla miłośników przyrody

Wycieczki na jeden dzień to atrakcja nie tylko dla pasjonatów historii, lecz także ciekawa opcja spędzenia czasu dla wszystkich osób, które kochają przyrodę. Gdzie można wybrać się na taką wycieczkę? Możliwości jest wiele, a wśród dostępnych opcji warto zwrócić uwagę między innymi na takie atrakcje, jak Szczeliniec Wielki, Błędne Skały, okolice Ślęży, wygasły wulkan w Ostrzycy czy kolorowe jeziorka. Warto także rozważyć jednodniową wycieczkę do Arboretum w Wojsławicach, gdzie zapach roślin pochodzących z różnych zakątków świata najbardziej intensywny jest późną wiosną – w maju oraz w czerwcu.

Chcesz zorganizować wycieczkę na jeden dzień w ciekawe miejsce na terenie naszego kraju? Interesują Cię wycieczki szkolne albo wycieczki firmowe? Zapoznaj się z ofertą na wycieczki jednodniowe!

Author: spokojnewakacje.pl