5 miejsc, które musisz odwiedzić będąc w Barcelonie

Położona na wschodzie słonecznej Hiszpanii Barcelona słynie z pięknych widoków, zatłoczonych plaż i licznych zabytków, które co roku przyciągają setki tysięcy turystów. Najbardziej znanym z nich jest bez wątpienia bazylika Sagrada Família, ale stolica Katalonii ma znacznie więcej do zaoferowania. Oto pięć miejsc, które koniecznie musisz odwiedzić będąc w Barcelonie!

Sagrada Família

Sagrada Família to zabytek, który jako pierwszy pojawia się w planach turystów zastanawiających się, co zobaczyć w Barcelonie. Nie ma co się dziwić – budowa tej imponującej bazyliki trwa od 1882 r.. Zaprojektował ją słynny kataloński architekt Antoni Gaudí, znany z bogatego w detale, secesyjnego stylu. Sagrada Família ma aż pięć naw, a najbardziej znanym elementem budowli jest czteroczęściowa Fasada Narodzenia, która wraz z kryptą została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Park Güell

W Barcelonie znajduje się kilka popularnych parków miejskich, ale żaden z nich nie może równać się z parkiem Güell. Podobnie jak Sagradę Famílię, zaprojektował go Antoni Gaudí, który chciał stworzyć ogromny ogród miejski, otwarty dla wszystkich mieszkańców miasta. Udało mu się to wcielić w życie, a obecnie na terenie parku Güell znajduje się szereg popularnych atrakcji turystycznych, w tym słynna rzeźba El Drac, Sala Stu Kolumn oraz Muzeum Gaudíego. Zwiedzanie większości parku jest bezpłatne, za wyjątkiem niewielkiej Strefy Regulowanej – znajduje się w niej większość najciekawszych atrakcji parku Güell.

Wzgórze Montjuic

Ze szczytu Wzgórza Montjuic, nazywanego też Wzgórzem Żydowskim, można zobaczyć jeden z najpiękniejszych pejzaży, jakie oferuje Hiszpania. Widać z niego panoramę Barcelony, a także turkusowe wody Morza Śródziemnego. Najważniejszą atrakcją wzgórza jest XVII-wieczny Zamek Montjuic. Za czasów dyktatury Franco osadzano w nim więźniów politycznych, a obecnie mieści się w nim muzeum broni i wojskowości. Na Wzgórze Montjuic można dojść pieszo lub wjechać kolejką szynową.

La Rambla

La Rambla to reprezentacyjna ulica, nazywana przez wielu sercem Barcelony. Ciągnie się od pomnika Kolumba do Placu Katalońskiego, pełniącego funkcję faktycznego centrum miasta. Podczas wizyty w Barcelonie trzeba obowiązkowo przejść się La Ramblą, podziwiając piękną architekturę Barcelony i chłonąc klimat miasta. Na co dzień ulica jest dość zatłoczona, ale w ramach chwili odpoczynku zawsze można wejść do jednej z uliczek i zatrzymać się w jednej z dziesiątek lokalnych kawiarni.

Stadion Camp Nou

Stadion Camp Nou to obowiązkowe miejsce dla każdego miłośnika piłki nożnej. To największy stadion piłkarski w Europie (mieści niemal 100 tys. widzów), na którym mecze rozgrywa FC Barcelona. Camp Nou można zwiedzać samodzielnie – na terenie kompleksu znajduje się zaskakująco duże muzeum, dzięki któremu można dowiedzieć się więcej na temat historii samego stadionu, ale też katalońskiego futbolu. Jeśli w dniu zwiedzania akurat ma się odbyć mecz FC Barcelony, istnieje możliwość zajrzenia za kulisy stadionu z przewodnikiem. To drogi, ale ekscytujący pomysł na spędzanie czasu podczas wizyty w Barcelonie!

Author: spokojnewakacje.pl