Wakacje w górach – najlepsze miejsca w Polsce

Wielu Polaków za cel swoich wakacyjnych podróży obiera nie morze, a góry, szczególnie gdy najlepiej odpoczywają w sposób aktywny, w czasie pieszych wędrówek. W Polsce nie brakuje urokliwych miejsc do wypoczynku. Co warto zobaczyć w polskich górach?

Morskie Oko

Morskie Oko w Tatrach to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w polskich górach. Zmierzając do miejsca docelowego, można cieszyć się zachwycającą fauną i florą, charakterystyczną dla Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Wiele osób nazywa Morskie Oko cudem natury. To zachwycające jezioro polodowcowe położone na wysokości 1395 m n.p.m. Jest to największy zbiornik w Tatrach.

Jezioro Solińskie

Położone w Bieszczadach Jezioro Solińskie to idealne miejsce na wakacje w górach dla osób chcących połączyć górskie wędrówki z odpoczynkiem nad jeziorem. Jest to największy sztuczny zbiornik wodno-retencyjny w polskich górach, na którym można spotkać wielu żeglarzy i kajakarzy.
Bezpośrednio przy Jeziorze Solińskim leży wiele ośrodków turystycznych, które warto odwiedzić (Myczkowce, Werlas, Solina).

Góry Sowie

Przez wielu Góry Sowie uznawane są za najpiękniejsze w całej Polsce. Szlaki turystyczne są pełne historii z czasów II wojny światowej. Góry Sowie są obszarem chronionym, na którym utworzony został Park Krajobrazowy.
W czasie wypoczynku w Górach Sowich można nie tylko wędrować po malowniczych szlakach, ale również zwiedzać ciekawe atrakcje, takie jak kompleks Riese czy twierdzę Srebrna Góra.

Góry Stołowe

Góry Stołowe swoimi widowiskowymi szlakami i urokliwymi krajobrazami przyciągają co roku wielu turystów. Miejsce to jest chętnie odwiedzane nie tylko przed doświadczonych wędrowców, ale również amatorów, a nawet rodziny. Tak naprawdę ze szlaków w Górach Stołowych może skorzystać każdy, między innymi przez to, że nie należą one do najwyższych pasm górskich w Polsce.
Co warto zobaczyć w Górach Stołowych? Takich miejsc jest naprawdę mnóstwo. W szczególności warto odwiedzić Fort Karola, Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin, Skalne Grzyby, Drogę Stu Zakrętów czy Muzeum Papiernictwa. Nie sposób również pominąć w zwiedzaniu Błędnych Skał, czyli bloków skalnych tworzących labirynt.

Każde z poniższych miejsc nadaję się idealnie jako zimowy wyjazd na ferie!

Author: spokojnewakacje.pl