Dlaczego warto pojechać do sanatorium?

Sanatorium to najlepszy kierunek wyjazdu, gdy potrzebuje się pomocy ze schorzeniem, odpoczynku, rzetelnej porady, ale też poprawy zdrowia i kondycji. Do tego sanatorium jest świetnym miejscem, by poznać nowych ludzi i spędzić miło czas. Oto więcej szczegółów na temat zalet wyjazdu do uzdrowisk!

Co znajduje się w sanatorium i jak wygląda pierwsza rozmowa z lekarzem?

Sanatorium to przestrzeń pomagająca wpłynąć na stan zdrowia, samopoczucie, zdolność do pracy oraz zrelaksować się po czasie pełnym obowiązków. Na terenie sanatorium znajduje się wiele miejesc, które mają jak najlepiej i najszybciej przynieść odprężenie – zarówno ciału, jak i umysłowi. Znajdzie się tam przestrzenie przyrodnicze i rekreacyjne, np. wody termalne, mineralne, ozon, sole mineralne, borowina, a także warunki zapewniające spokój i relaks. W zależności od obiektu, udogodnienia nieco się różnią, ale zawsze są przygotowywane z myślą o komforcie przebywających osób. Do tego w sanatorium można przejść rehabilitację, ale też utrwalić efekty leczenia szpitalnego.

Na miejscu w sanatorium zawsze przeprowadza się spotkanie z lekarzem, który zajmuje się dokładnym wywiadem związanym z analizą dotychczas przeprowadzonych badań. Na tej podstawie zleca się zestaw zabiegów. Ponadto w sanatorium można przeprowadzić dodatkowe badania lekarskie, zarówno na początku, jak i pod koniec pobytu. Dodatkowo pacjent, ze względu na różnice w zaawansowaniu różnych schorzeń i problemów, ma dostęp do opieki lekarskiej i pielęgniarskiej oraz możliwość dodatkowego wykupienia zabiegów czy posiłków.

Co obejmuje oferta sanatorium i ile trwa pobyt?

Sanatoria często mają ofertę skierowaną do osób o konkretnych schorzeniach, również tych poważniejszych. Profil leczniczy danego uzdrowiska może obejmować m.in. choroby reumatyczne, kardiologiczne, dróg oddechowych, endokrynologiczne czy cukrzycę. Dzięki konkretnemu profilowi można mieć pewność, że na miejscu znajdują się specjaliści dobrze dopasowujący zabiegi (zawdzięczają to latom doświadczenia z pacjentami o podobnych problemach). Ponadto tacy lekarze chętnie odpowiedzą na nurtujące pytania i odwołując się do pozyskanej wiedzy, chętnie zalecą kolejne rozwiązania, dodatkowe usługi oraz porozmawiają o wizji przyszłego leczenia.

Długość pobytu w sanatorium zależy od bardzo wielu kwestii. Najczęściej mówi się o okresie nie dłuższym niż 21 dni, choć nie da się ukryć, że standardowy okres może zostać przedłużony lub skrócony w zależności od stanu zdrowia pacjenta oraz rokowań na odzyskanie pełni sił. Decyzja w przypadku wyjazdów dofinansowanych z NFZ należy do lekarza prowadzącego pacjenta.

Czy wyjazd do sanatorium jest droższy niż urlop?

Wielu zastanawia się, czy skorzystanie z usług prywatnego uzdrowiska związane jest z wysokimi kosztami. Okazuje się, że wcale nie musi być to obciążenie dla portfela, wręcz przeciwnie. Pobyty te nie są droższe niż wyjazdy wakacyjne, a biorąc pod uwagę takie zalety jak zabiegi, analizę lekarską, wyżywienie oraz inne udogodnienia na miejscu, można nawet mówić o porównywalnie większej atrakcyjności tej oferty. Co więcej, w porównaniu z pobytem na NFZ, nie trzeba czekać na skierowanie i dostosowywać się do czasu pobytu wskazanego na nim (który często jest niemożliwy do realizacji, m.in. ze względu na rodzinne czy zawodowe obowiązki).

Jakby tego było mało, ze względu na renomę ofert związanych z leczeniem, ceny, pakiety, oferta oraz inne kwestie są podawane w sposób transparentny – bez ukrytych kruczków. Dzięki temu pacjenci mogą wypoczywać spokojnie, pewni kosztów i odpoczynku, który zapewni im powrót do długo oczekiwanej formy.

Author: spokojnewakacje.pl