Chorwacja – jak podróżować po niej tanio?

Chorwacja uznawana jest za jeden z najpiękniejszych krajów w Europie. Nic dziwnego! Znajdują się tu piękne, czyste wody Morza Śródziemnego, kamieniste plaże, klimatyczne miasteczka, a także wiele cudownych miejsc o charakterze przyrodniczym. Chorwacja słynie ze swojej unikalnej kultury, doskonałej atmosfery, pysznej kuchni i licznych atrakcji dla całej rodziny. Jednak duża popularność turystyczna sprawia, że koszt wakacji w Chorwacji porównywalny może być z urlopem w zachodnich krajach Europy. Jak podróżować tanio po tym państwie? Oto 5 rad dla turystów!

1. Zaoszczędź na noclegach

W Chorwacji znajduje się wiele słynnych kurortów, w których ceny noclegów są bardzo wysokie. Dubrownik, Makarska, Split czy Trogir słyną z luksusowych apartamentów. Jednak podróżując po Chorwacji znaleźć można wiele bardzo małych miejscowości, które umiejscowione są na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Jeśli nastawiasz się na eksplorację zabytków kraju, warto poszukać niewielkich osad i wsi przy granicy z Bośnią, gdzie gospodarze oferują noclegi w bardzo atrakcyjnych cenach.

2. Jedz lokalnie

Chorwacja to prawdziwy raj dla miłośników dobrej kuchni. A co najważniejsze – świeże produkty wcale tu nie są drogie! Warto poszukać niewielkich portów, w których dostać można świeże ryby i owoce morza oraz targów, na których zakupić można świeże, soczyste owoce i pyszne warzywa.

3. Porozmawiaj z Chorwatami

Nikt nie zna lepiej kraju od jego mieszkańców. Warto porozmawiać z gospodarzem pensjonatu, w którym się zatrzymałeś, jakie produkty lokalne warto kupić w okolicy. Wiele osób udostępniających kwatery prywatne umożliwia zakup lokalnych trunków oraz świeżo złowionych ryb i owoców morza.

4. Unikaj stołowania się w restauracjach

Wykwintne, eleganckie restauracje na Starym Mieście w Dubrowniku z pewnością nie należą do najtańszych, jednak w mniejszych miejscowościach możesz znaleźć lokalne, niewielkie bistra i smażalnie ryb, w których stołują się mieszkańcy Chorwacji. Większość pensjonatów umożliwia także korzystanie z grilla – to doskonały sposób na przyrządzenie pysznych cevapcici!

5. Oszczędzaj na atrakcjach

Atrakcji w Chorwacji jest mnóstwo – od wodnych rejsów i możliwości nurkowania, przez organizowane wycieczki po klimatycznych miejscowościach, aż po możliwość zwiedzania muzeów i zabytków historycznych. Z pewnością po Chorwacji możesz podróżować na własną rękę i korzystać z punktów informacji turystycznej. Zatrzymując się w mniejszych miejscach warto podpytywać mieszkańców, którzy z uśmiechem pomogą w znalezieniu tanich lub darmowych atrakcji.

 

Author: spokojnewakacje.pl