Ośrodek wypoczynkowy na Mazurach – co oferują najlepsze z nich

Zbliżające się wakacje to czas urlopowych wyjazdów. Jednym z najpopularniejszych kierunków w Polsce są Mazury. Znajduje się tam niezliczona liczba ośrodków wypoczynkowych, w których można spędzić urlop. Sprawdzamy, jakie cechy mają najlepsze z nich.

Turystycznie Polskę podzielić możemy na trzy regiony: Morze Bałtyckie (rozciągające się od Gdańska aż po Szczecin), góry (zajmujące całą południową granicę naszego kraju) i jeziora (większą część województwa warmińsko-mazurskiego). Obszar Mazur to bez dwóch zdań prawdziwy ewenement na skalę Europy. Na ich terenie znajduje się ponad 2500 jezior, co czyni ten teren wymarzonym do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych.

Wakacje na Mazurach – co oferuje region?

Mazury to idealne miejsce na wakacje bez względu na pogodę. Niezależnie od tego, czy mamy iście tropikalne temperatury, czy raczej typowo barową pogodę, ośrodki wypoczynkowe w mazurskich miejscowościach zawsze pękają w szwach. Dlaczego? Ponieważ hasło „wakacje na Mazurach” nie oznacza jedynie żeglowania jachtem. Nad jeziorem, niezależnie od warunków atmosferycznych, zawsze można robić coś ciekawego.

Ośrodki wczasowe położone bezpośrednio nad wodą bardzo często mają w swojej ofercie możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego. Niektóre z nich organizują również kilkugodzinne spływy kajakowe, co jest świetnym sposobem spędzenia wolnego czasu, gdy pogoda nie zachęca do opalania się na plaży.

Jednak wakacje na Mazurach to nie tylko woda, jachty i leśne wędrówki. Region jest niezwykle bogaty w wydarzenia kulturalne. Do najbardziej znanych zaliczają się:

  • Międzynarodowy Piknik Country w Mrągowie;

  • Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka w Iławie;

  • Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej Szanty w Giżycku;

  • Mazurskie Zawody Balonowe w Ełku.

Ośrodek wypoczynkowy na Mazurach – modelowy przykład

Jak już wspominaliśmy, baza noclegowa na Mazurach jest naprawdę bardzo dobrze rozwinięta. Jednak nie każdy z hoteli czy domów wczasowych oferuje to, co zapewnia ośrodek wypoczynkowy na Mazurach Łabędzi Ostrów położony niedaleko Giżycka. Co wyróżnia to miejsce?

Przede wszystkim naprawdę spory wybór noclegu. Możemy nocować w zwykłym domku, domku skandynawskim, ale również w hotelu oraz apartamencie. W zależności od tego, czy jest to romantyczny wypad we dwoje, czy rodzinna wyprawa, domki pomieszczą od 2 do 6 osób. Tak szeroka oferta sprawia, że w ośrodku wczasowym Łabędzi Ostrów każdy znajdzie opcję dopasowaną do swojego portfela.

Aktywny i spokojny wypoczynek

Ośrodek wczasowy Łabędzi Ostrów zapewnia turystom aktywny wypoczynek. Na jego terenie znajduje się siłownia zewnętrzna, boisko do siatkówki plażowej oraz kilka tras spacerowych. Z kolei dla tych, którzy wolą nieco spokojniej spędzać urlop ośrodek wypoczynkowy Łabędzi Ostrów oferuje rejsy statkiem po mazurskich jeziorach, błogie wylegiwanie się na plaży oraz możliwość zorganizowania grilla. Właściciel nie zapomniał również o najmłodszych, dla których przeznaczony jest bezpieczny plac zabaw, zaś na specjalne życzenie klienta ośrodek wczasowy zorganizuje m.in. pokaz iluzji czy opiekę animatora.

Author: spokojnewakacje.pl