5 pomysłów na jesień w Zakopanem

Złota jesień – w Polsce potrafi być naprawdę magiczna! Tym bardziej, gdy do brązowo-rudych drzew dołoży się piękne o każdej porze roku widoki tatrzańskich szczytów. Czy październik lub listopad to dobry czas, aby wyjechać do Zakopanego? Być może najlepszy!

Dlaczego warto pojechać do Zakopanego jesienią?

Dla osób, które lubią, gdy urlop obfituje w atrakcje Zakopane jest świetnym miejscem na wypoczynek zarówno latem, jak i zimą. Jednak jesień, gdy dni są nieco krótsze i chłodniejsze, a aura bardziej deszczowa, to również czas, w którym można miło spędzić czas w tym górskim mieście. Od września do końca listopada zainteresowanie Zakopanem znacznie spada z uwagi na rozpoczęcie roku szkolnego i pogarszającą się pogodę. Tym samym można wtedy liczyć na znacznie korzystniejsze ceny noclegów oraz atrakcji. Warto korzystać zarówno z tych płatnych, jak i zupełnie darmowych. Oto 5 naszych pomysłów na ciekawe spędzanie czasu jesienią w Zakopanem!

1. Spacer nad Morskie Oko

To obowiązkowy punkt programu, bez względu na to, o jakiej porze roku wybierasz się w te okolice! Droga nad Morskie Oko nie jest trudna, ale może potrwać kilka godzin. Warto wyruszyć w nią o poranku, aby zdążyć nacieszyć się pięknymi widokami i wrócić jeszcze przed zapadnięciem zmroku.

2. Pęksowy Brzyzek

To jedno z ważniejszych miejsc w Zakopanem – cmentarz i urokliwy kościół przy ulicy Kościeliskiej. Warto odwiedzić go jesienią, kiedy pogrąża się w zadumie i blasku płonących świeczek, i zapalić je dla tych najbardziej zasłużonych dla Zakopanego – poetów, pisarzy, wybitnych osobowości.

3. Jaskinia „Dziura”

Wzdłuż Doliny Strążyskiej biegnie jaskinia zwana „Dziurą” albo „Zbójecką Jamą”. Ma ona zaledwie 200 metrów długości, więc trudno mówić o jakiejkolwiek ekstremalnej eksploracji, ale z pewnością jest warta zobaczenia, szczególnie gdy pogoda nie dopisuje i nie kusi nas zbytnio do pozostawania na zewnątrz. Wizyta w jaskini to dobry sposób, aby przypomnieć sobie wiadomości z biologii o stalaktytach, stalagmitach czy stalagnatach i zobaczyć je na żywo!

4. Wizyta w SPA

Jeśli chodzi o Zakopane SPA jest często sztywnym punktem w planie zajęć osób, które przybywają do tego miasta jesienią. Dlaczego? Bo gdy na dworze jest chłodno, o wiele chętniej korzystamy z zabiegów odbywających się w specjalnie przygotowanych, komfortowych pomieszczeniach, w których mamy szansę w pełni się zrelaksować.

5. Muzeum Tatrzańskie

Dla tych, którzy chcą nie tylko odpocząć, ale również coś zwiedzić i czegoś się dowiedzieć, polecamy wizytę w Muzeum Tatrzańskim na zakopiańskich Krupówkach. To miejsce szczególne – dużo uwagi poświęca się w nim postaci Tytusa Chałubińskiego, który jest patronem Zakopanego i bardzo zasłużoną dla miasta osobą.

Wybierając się do Zakopanego jesienią, pamiętaj o pogodzie, która w górach jest szczególnie kapryśna i odpowiednio przygotowuj się do każdej, nawet banalnie prostej i krótkiej trasy. Dzięki temu spędzisz tam naprawdę miły i wartościowy czas. Nawet jesienią warto tu przyjechać z dziećmi – dla nich ewentualne kałuże i spadające liście to dodatkowa atrakcja!

Author: spokojnewakacje.pl