Dlaczego warto wybrać się na wakacje do Puszczy Piskiej?

Mazury przyciągają turystów z całego kraju pięknymi czystymi jeziorami obfitującymi w ryby, cichą okolicą i bliskością z przyrodą. Zobacz, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Puszczy Piskiej!

Puszcza Piska – co warto o niej wiedzieć?

Puszcza Piska to rozciągający się na terenie 100 tysięcy hektarów kompleks leśny. Na jego obszarze znajdują się dwie główne rzeki: Krutynia i Pisa. Liczne jeziora przyciągają miłośników natury. Ten wyjątkowy obszar porastają głównie lasy sosnowe i świerkowe, z przewijającymi się gdzieniegdzie brzozami, klonami dębami i olchami. Sztandarowym drzewem tych rejonów jest sosna mazurska, która może dożyć nawet 200 lat. Mieszkańcami Puszczy Piskiej są: bociany, żurawie, jelenie, bobry, dziki, sarny, łosie, lisy, ale też wilki i rysie.

Wiartel – ośrodek wypoczynkowy na Mazurach. Przyroda na wyciągnięcie ręki

Skryty pomiędzy drzewami ośrodek wczasowy Wiartel stanowi znakomite miejsce do relaksu, odpoczynku od zgiełku wielkiego miasta i wszystkich codziennych spraw. W otoczeniu bajkowej natury, w ciszy łąk i lasów, nad szumiącymi strumieniami zapomnisz o tym, co najbardziej Ci doskwiera – stresie i przemęczeniu. Idealnie gładkie tafle jeziora tylko na pierwszy rzut oka wydają się tak spokojne – w głębinach aż roi się od ruchliwych węgorzy, szczupaków, leszczy, tołpyg czy sumów. Wiartel stanowi należącą do rzadkości naturalną, dziką i nieskażoną ręką człowieka ostoję natury w jej najpiękniejszej formie.

Domki letniskowe na Mazurach Wiartel – dlaczego warto je zarezerwować?

Drewniane urocze domki, dostosowane do aktualnych potrzeb podróżnych, występują w różnych metrażach. Najmniejsze, przeznaczone dla 1-2 osób mają 27 metrów kwadratowych, największe zaś – 55 metrów. Dobrze zaaranżowana i zagospodarowana przestrzeń sprzyja komfortowemu spędzaniu wakacji – niezależnie od tego, czy w gronie znajomych, z dziećmi, w parze, czy też solo. Wewnątrz domków znajdują się łóżka, aneks jadalny i łazienka, wyposażona w prysznic, wc i umywalkę. Tyle i aż tyle potrzeba, aby spędzić fantastyczny czas blisko natury. Animacje dla dzieci, plac zabaw, restauracja ze znakomitymi lokalnymi przysmakami, a dla fanów sportu – siłownia pod chmurką. A wszystko to we wspaniałym otoczeniu mazurskiej przyrody, w której możesz się zrelaksować i zapomnieć o codziennych troskach. Gwarantujemy, że takiego miejsca nie będziesz chciał opuszczać!

Atrakcje okolicy, których nie możesz przegapić!

Ośrodek wypoczynkowy Mazury rozciąga się na 4 hektarach uroczych i malowniczych mazurskich terenów. Jest oddalony 5 km od miasta Pisz. Daje to przestrzeń do pełnego obcowania z naturą, a jeśli i to się znudzi, możliwość zajrzenia do miasteczka w celu poznania znajdujących się w nim atrakcji i miejsc historycznych. Muzeum Ziemi Piskiej, Kamienna Baba, Schron bierny Regelbau 502 – to tylko niektóre z punktów w Piszu, które koniecznie trzeba zaliczyć. Odkryj fantastyczny region Polski, w którym natura wciąż jest na wyciągnięcie ręki!

 

Author: spokojnewakacje.pl