Wakacje z dziećmi – gdzie wyjechać? Wakacje z dziećmi – domki nad jeziorem Kaszuby. Letniskowy dom nad jeziorem

Okres wakacji to czas, by wyruszyć na wymarzony urlop. Pięknych miejsc wcale nie musimy szukać za granicą. Polska jest naprawdę piękna i oferuje znane i mniej znane zakątki. Zwłaszcza jeśli mają to być wakacje z dziećmi, ważne aby podróż nie trwała zbyt długo. Wszyscy to znamy, marudzenie, znudzenie i kłótnie na tylnym siedzeniu.
Dobrym pomysłem jest wyjazd w Kaszuby. Zajmują one większą część Pomorza Gdańskiego. Mnóstwo lasów, pięknych jezior i niespotykanych roślin to swoista lekcja przyrody dla naszych dzieci. Koniecznie powinniśmy zabrać nasze pociechy do Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich.

 

Na terenie skansenu organizowane są warsztaty, które pokazują jak wyglądały dawne lekcje szkolne. Nauczyciel wymachiwał rózgą i strofował uczniów za koślawe pismo. Dzisiaj na warsztatach nauczyciele są bardziej wyrozumiali a po skończonej lekcji każdy „wakacyjny uczeń” potrafi zaśpiewać prostą piosenkę po kaszubsku. W skansenie można zobaczyć wiele starych chat i piękne przydrożne kapliczki. Kaszubskie jeziora, połyskujące w słońcu to miejsce zarówno do wędkowania jak i do uprawiania sportów wodnych.
Na nocleg warto wybrać letniskowy dom nad jeziorem, który zapewni komfort i swobodę. Wśród licznych obiektów noclegowych oferowanych przez Kaszuby, to właśnie domki nad jeziorem cieszą się największą popularnością.

Author: spokojnewakacje.pl