Nadbałtyckie miasta. Przewodnik po trójmieście. Atrakcje trójmiasto – pensjonaty Gdańsk

Gdańsk, Gdynia i Sopot i trzy nadmorskie miasta stanowiące słynne Trójmiasto. Każde z tych miast jest inne, na swój sposób oryginalne a żeby poznać każde z nich z pewnością przyda się krótki przewodnik po trójmieście.
Gdańsk to miasto, które przed wieki wzbogacało się na handlu. To tutaj znajdował się wielki port przeładunkowy. Na statki ładowano zboże, które transportowano Wisłą a do portu wpływały ładunki z tkaninami, materiałami i wyrobami rzemieślniczymi. Najważniejszą wizytówką miasta jest stary Żuraw.

 

Przypomina on o dawnej świetności miasta. Pełnił on rolę dźwigu portowego a jednocześnie był bramą miasta. Atrakcje Trójmiasto to nie tylko kurorty i plaże, to również całe mnóstwo zabytków. Piękne kościoły, zamki, muzea i pamiątki z dawnych czasów. Dla potrzeb wciąż zwiększającej się liczby turystów zarówno z Polski jak i zagranicznych na polskim wybrzeżu powstało wiele miejsc noclegowych. Pensjonaty Gdańsk znaleźć można w każdej części miasta. Na każdą kieszeń i dla każdego, nawet najbardziej wybrednego turysty. Nad samym morzem albo z dala od zgiełku, w spokojnych dzielnicach. Jest w czym wybierać.

Author: spokojnewakacje.pl