Jak szukać i rezerwować wakacje last minute?

Szukasz ofert wakacyjnych w atrakcyjnej cenie? Nie musisz wydawać mnóstwa pieniędzy, aby spędzić udany urlop za granicą. Sprawdź, jak znaleźć i zarezerwować wypoczynek w ramach opcji „na ostatnią chwilę”.

Jak działa oferta last minute?

Oferty wycieczek last minute cieszą się od lat ogromną popularnością wśród miłośników podróżowania. Nie wszyscy jednak decydują się na ofertę „na ostatnią chwilę”. Dla wielu osób tak niska, atrakcyjna cena wypoczynku jest po prostu podejrzana. Niektórzy obawiają się, że koszt nie jest ostateczny i z pewnością trzeba będzie dopłacić za coś, co jest dopisane „drobnym druczkiem” w umowie. Wszystkie osoby obawiające się opcji last minute uspokajamy – tak niskie koszty są prawdziwe. Nie są czymś podejrzanym, gdyż wynikają po prostu z procesu rezerwacji miejsc przez biura podróży. Jak to dokładnie działa?

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu urlopowego tour operatorzy wykupują konkretną liczbę miejsc w hotelach i samolotach, zakładając określoną wartość i wielkość sprzedaży. Niezależnie zatem od tego, ile wycieczek sprzeda biuro podróży, będzie musiało zapłacić za wszystkie zamówione wcześniej miejsca. Często okazuje się, że na parę dni przed wylotem bądź wyjazdem przewoźnik ma jeszcze wolne miejsca. Aby je sprzedać, operator zazwyczaj decyduje się na obniżenie ceny. Jest to dla niego opłacalne – lepszym rozwiązaniem jest przecież sprzedaż wycieczki, nawet taniej, niż „puste rezerwacje”, które i tak trzeba opłacić. Nawet jeżeli zarobi niewiele na promocyjnej ofercie, to przynajmniej zwróci mu się koszt biletów lotniczych oraz rezerwacji noclegów. Wyjdzie „na zero”, zatem nie będzie stratny.

Gdzie szukać ofert wakacyjnych „na ostatnią chwilę”?

Zdarza się, że tour operatorzy nadużywają pojęcia last minute. Często już 2-3 tygodnie po przedstawieniu nowej oferty staje się ona oficjalnie opcją „na ostatnią chwilę”, pomimo że jej cena wcale na to nie wskazuje. W jaki sposób zatem znaleźć prawdziwie atrakcyjną, wyprzedażową ofertę wycieczki?

Hiszpania, Grecja, a może Egipt last minute? Taka oferta może obowiązywać na każdy kierunek oferowany przez biuro podróży. Aby znaleźć naprawdę korzystne wakacje last minute, najlepiej szukać propozycji bezpośrednio u sprawdzonego, polecanego tour operatora, takiego jak Coral Travel. Doświadczona marka, która przez cały rok organizuje wyjazdy w różne zakątki świata, zawsze ma ciekawe i aktualne propozycje wycieczek „na ostatnią chwilę”. Warto zatem trzymać rękę na pulsie i regularnie zaglądać na stronę internetową biura, aby śledzić pojawiające się oferty.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Pamiętaj też, że najbardziej atrakcyjne wycieczki w bardzo niskiej cenie odbywają się zwykle w ciągu kilkunastu godzin od momentu zamieszczenia oferty. Jeśli więc chcesz kupić naprawdę korzystną cenowo podróż, bądź gotowy na szybkie decyzje – od razu zarezerwuj wycieczkę, wpłać należne środki i… zacznij się pakować. Poszukując ciekawych propozycji last minute, należy być przygotowanym na wyjazd na lotnisko w ciągu nawet kilku godzin.

Author: spokojnewakacje.pl