Jaki internet mobilny na wakacje za granicę? Sprawdź możliwości

W Polsce od wielu lat mamy dostępność do stałego i szybkiego internetu. Dzięki rozwojowi tej technologii w naszym kraju każdy może za niewielką cenę zdobyć internet dostosowany do swoich potrzeb. Dostęp do internetu zyskamy na wiele sposobów, zaczynając od oczywistego światłowodu. Ta technologia ogranicza nas jednak do połączenia w domu. Natomiast jaki wybrać internet mobilny na wakacje za granicę?

Internet mobilny za granicę i do domu.

Poprzez internet mobilny dostępny dzięki karcie SIM w naszym telefonie bądź w innym urządzeniu (np. router mobilny) możemy być online zawsze i wszędzie. Skupimy się głównie na internecie mobilnym, który w większości przypadków jest u nas sprzedawany w formie limitowanego pakietu. Pozostaje również sprawa roamingu, czyli pakietów pozwalających nam na łączenie się z internetem poza granicami Polski. Tak więc podsumowując w każdym polskim domu internet jest raczej rzeczą oczywistą. Dzięki rozwojowi technologii w naszym kraju mamy stosunkowo niską cenę taryf i pakietów internetowych u przodujących dostawców.

Czytaj więcej o roamingu w sieci Play

Jak już wspomniano z rozpowszechnieniem technologii internetowej w Polsce jest dosyć dobrze. Ostatnio główne telefonie komórkowe zaczęły stawianie anten i udostępnianie pakietów, które umożliwiają połączenie się z 5G. Oczywiście nie ma idealnego dostawcy, a każdy będzie musiał zdecydować, na czym mu najbardziej zależy.

T-mobile oferuje na przykład pakiety nielimitowanego internetu mobilnego, ale z nieco mniejszą prędkością, Play natomiast szczyci się największym dostępnym zasięgiem sieci 5G w Polsce, ale przypłacając to ograniczeniem transferu. Czyli w tym przypadku stawiamy na jakość, a nie ilość. Orange nie posiada nielimitowanych pakietów danych ani największego zasięgu 5G, ale za to posiada umowy bez zobowiązań oraz najprostszy pakiet zawierający e-sim (czyli niefizyczną kartę sim).

Tak więc zależnie od naszych zapotrzebowań wybierzemy sobie odpowiadającego nam operatora i sprzyjające nam najbardziej warunki, co jednak gdy wybieramy się na wakacje i potrzebujemy internetu za granicą?

Internet za granicą u polskich dostawców.

Polscy operatorzy komórkowi dzięki podpisywanym umowom z dostawcami internetu zza granicy mogą oferować nam swoje usługi pomimo braku ich infrastruktury poza Polską. Teraz przedstawię przykładowe oferty, jakie znalazłem na stronach internetowych różnych dostawców.

Jako pierwszy na celownik weźmy T-mobile, u którego za UE oraz wybrane kraje (rozpiskę znajdziemy na ich stronie) zapłacimy 20 złotych za 500 MB za 1 dzień. Jest to jednak mała ilość internetu, która nie pozwoli nam na zbyt wiele. W Playu również znajdziemy ofertę roamingu i jej cena wygląda następująco. W Unii Europejskiej zakupimy pakiety zawierające 500 MB, 1 GB oraz 2 GB i zapłacimy kolejno 9 zł, 15 zł oraz 30 zł. Gorzej robi się, gdy wyjeżdżamy poza UE, wtedy kupimy dwa pakiety, 300 MB oraz 1 GB, za aż 50 i 100 zł.

Przenośny router i mobilny internet za granicę od XOXOWiFI

To firma, która oferuje nam internet mobilny w bardzo przystępnych cenach, porównując je do przodujących marek w Polsce. XOXO WiFi oferuje nam internet w postaci przenośnego routera i jest to pakiet bez limitów danych. Przykładowo za pakiet europejski zawierający aż 36 krajów zapłacimy 46 zł, kupując pakiet bez limitu, jeżeli jednak nie potrzebujemy nieograniczonego internetu, to oczywiście możemy zakupić przykładowo pakiet zawierający 5 GB za jeden dzień.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: https://xoxowifi.com

Author: spokojnewakacje.pl