Gorące źródła w Zakopanem? Brzmi jak świetny plan na weekendowy wypad!

Od dawna myślisz o tym, aby zafundować sobie krótki wypad za miasto? Chcesz go wykorzystać do maksimum, naprawdę wypocząć i wrócić do rzeczywistości ze świeżym zapasem energii? Mamy dla Ciebie bardzo ciekawą propozycję. Gorące źródła w Zakopanem i regionie cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród kuracjuszy. To gotowy przepis na spędzenie kilku dni w komfortowych warunkach, z korzyścią dla zdrowia i psychiki.

Potęga wody termalnej

Woda termalna jest pozyskiwana z głębokich pokładów, co chroni ją przed zanieczyszczeniem będącym skutkiem działalności człowieka. Jest naturalnie podgrzewana przez magmę, dlatego po wydobyciu na powierzchnię wciąż utrzymuje temperaturę powyżej 20 stopni Celsjusza.

Zdrowotne właściwości wody termalnej znali już starożytni Grecy i Rzymianie. Wykorzystywano ją w leczeniu ran wojennych, ale także do łagodzenia dolegliwości skórnych i dla celów kosmetycznych.

Dziś wiemy, że woda termalna stanowi źródło najcenniejszych składników mineralnych, a kąpiele w niej mają zbawienny wpływ na ciało i umysł. Są zalecane w przypadkach chorób układu krążenia, schorzeń reumatycznych i metabolicznych, zaburzeń psychicznych (włącznie z depresją), przewlekłego stresu czy chorób dermatologicznych (w tym łuszczycy i atopowego zapalenia skóry).

Najbogatsze źródła wody termalnej znajdują się na południu naszego kraju, stąd zasilane nią kompleksy basenowe powstają przede wszystkim w regionie Podhala. Termy przyciągają kuracjuszy z całej Polski, ale też z zagranicy – wiele osób przyjeżdża do Zakopanego tylko po to, aby przez kilka dni zażywać kąpieli, podreperować zdrowie i przywrócić sobie równowagę psychiczną po trudnym okresie w pracy czy w życiu prywatnym.

Atrakcja dla całej rodziny

Baseny termalne przez długi czas były kojarzone z atrakcją wyłącznie dla osób w dojrzałym wieku, z akcentem na kuracjuszy mających różnego rodzaju problemy zdrowotne. Obecnie jednak mamy do dyspozycji bardzo efektowne kompleksy, które zapewniają wiele godzin świetnej zabawy także dzieciom.

Dlatego na termy coraz chętniej wybierają się całe rodziny. Podczas gdy dzieci szaleją w strefie Dzieci i Młodzieży pod czujnym okiem ratownika, rodzice mogą się oddać totalnemu relaksowi w jacuzzi, basenach wewnętrznych i zewnętrznych czy w strefie saun. To idealny przepis na rodzinny weekend w środku zimy, jesienią czy wczesną wiosną.

Najlepsze SPA dla Twojego ciała

Gorące źródła w Zakopanem i regionie to doskonała propozycja dla osób, które na co dzień nie mają czasu na korzystanie z zabiegów kosmetycznych i kosmetologicznych, natomiast dostrzegają potrzeby swojej skóry, walczą z różnego rodzaju dermatozami i obserwują postępujące procesy starzeniowe.

Woda termalna ma wybitne właściwości kosmetyczne – nieprzypadkowo dodaje się ją do najdroższych kosmetyków i dermokosmetyków. Doskonale nawilża, łagodzi podrażnienia, stymuluje odbudowę skóry, spłyca zmarszczki, ujędrnia skórę oraz przywraca jej naturalny koloryt. Wykazuje przy tym działanie antyseptyczne, dlatego znakomicie sprawdza się w terapii trądziku i przewlekłych chorób dermatologicznych.

Idealna opcja dla przemęczonych i zestresowanych

Wyjazd do gorących źródeł jest doskonałą propozycją dla osób, które czują przewlekłe zmęczenie, nie mają na nic siły, żyją w ciągłym stresie i nie potrafią znaleźć dla niego ujścia. Kilka dni spędzonych w basenach termalnych, połączonych z zabiegami SPA i Wellness, kąpielami w łaźniach parowych i pobytami w saunach, to najlepsza, kompleksowa terapia antystresowa.

Które gorące źródła wybrać?

W samym Zakopanem i okolicach działa dziś kilka godnych polecenia kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną. Kryteriami, którymi warto się kierować, są przede wszystkim jakość wody (informacje na ten temat muszą się znaleźć na stronie kompleksu), dostępność atrakcji dla osób w każdym wieku i o różnych potrzebach oraz opinie dotychczasowych gości.

Na pewno strzałem w dziesiątkę będzie spędzenie kilku godzin czy nawet kilku dni w Termach BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej (https://www.termybukovina.pl/). To jeden z najnowocześniejszych i najlepiej ocenianych kompleksów termalnych w naszej części Europy. Obiekt jest na tyle duży, że nie ma mowy o tłoczeniu się w basenach. Do dyspozycji gości są baseny wewnętrzne i zewnętrzne, rozbudowana strefa saun, łaźnie parowe, jacuzzi, zjeżdżalnie czy bogata oferta zabiegów pielęgnacyjnych i terapeutycznych.

Planując weekendowy wyjazd np. we dwoje czy z całą rodziną warto skorzystać z atrakcyjnych, korzystnych pakietów pobytowych w czterogwiazdkowym Hotelu BUKOVINA, którego goście mają bezpośredni dostęp do term i pozostałych atrakcji kompleksu.

Więcej o tym, dlaczego wypad do gorących źródeł w okolicach Zakopanego jest świetnym pomysłem na weekend, możesz przeczytać w artykułach na stronie https://www.termybukovina.pl/blog.

Author: spokojnewakacje.pl